رولت تخم مرغ همراه سس گشنیز - آکابانو

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکاگوشت سینه مرغ بدون پوس 500 گرم
پیاز سبز خرد شده 1 قاشق سوپخوری
تخم مرغ 4 عدد
آب 3 قاشق سوپخوری
اسفناج 120 گرم
روغن 0.5 فنجان
آب لیموترش 1 قاشق سوپخوری
آب مرغ 2 فنجان
گشنیز 1 قاشق سوپخوری
آرد ذرت 3 قاشق مرباخوری

طرز تهیه :

این رولتها را می توانید چند ساعت قبل از زمان پخت آنها آماده نمایید .
مرغ را بمدت 30 دقیقه در آبلیمو بخوابانید سپس آن را ریز خرد کرده یا در مخلوط کن بریزید تا نرم شود و پیازچه را بیافزایید , تخم مرغها و اب را در کاسه ای با چنگال بهم بزنید . روغن را در ماهیتابه گرم کرده و به اندازه کافی از مخلوط تخم مرغ در آن بریزید تا بصورت املت به قطر 12 سانتی متر شود . ماهیتابه را بچرخانید تا املت تا آنجا که که ممکن است گرد شود و آن را بپزید تا سفت شود سپس از ماهیتابه خارج کرده و این عمل را با باقی مخلوط تخم مرغ تکرار کنید و شش تا هشت املت گرد درست کنید .
ساقه اسفناجها را جدا کرده و برگ آنها را در قابلمه آبجوش فرو کرده و بلافاصله آبکش کنید. برگهای اسفناج را روی املتها پهن کرده و اطراف آنها را مرتب کنید بطوریکه متناسب با پهنای املتها شوند سپس مخلوط مرغ را روی آنها ریخته و محکم بچینید . سه پایه فلزی را در ماهیتابه قرار داده و اب کافی در آن بریزید تا حدود یک سانتی متر بالای سه پایه قرار بگیرد و ان را بجوشانید. بشقاب را روی سه پایه قرار داده و درب ماهیتابه را گذاشته تا بمدت ده دقیقه با بختر بپزد , رولتها را با سس گشنیز سرو نمایید .

طرز تهیه سس گشنیز :
آب مرغ و گشنیز را در قابلمه ای ریخته و بجوشانید سپس شعله زیر آن را کم کرده و درب قابلمه را برداشته تا بمدت 5 دقیقه با حرارت ملایم بپزد , آب آن را صاف کنید و گشنیز ها را جدا کرده و مجددا آب آن را داخل قابلمه بریزید و مخلوط آب و آرد ذرت را افزوده و مرتب بهم بزنید تا سس بجوشد و غلیظ شود .

لايک انتشار در تلگرام