تارت فرنی دار چینی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن تارت فرنی دار را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

تارت فرنی دار,دستور تهیه 

تارت فرنی دار,تهیه 

تارت فرنی دار

دستور تهیه تارت فرنی دار

مواد لازم تارت فرنی دار :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آرد سفید

1.5 فنجان

100 گرم / 341 کالری

آب

2 فنجان

100 گرم / 0 کالری

روغن اعلای کرمانشاهی

125 گرم

100 گرم / 900 کالری

کره

125 گرم

100 گرم / 737 کالری

شکر

0.75 فنجان

100 گرم / 400 کالری

تخم مرغ

5 عدد

100 گرم / 147 کالری

شیر هموژنیزه

0.5 فنجان

100 گرم / 95 کالری

طرز تهیه تارت فرنی دار :

*. آکابانو : بهتر است این تارت ها را گرم , بلافاصله بعد از پخت سرو نمایید , همچنین می توانید آنها را از یک روز قبل آماده کرده و در ظرف درب داری در یخچال بگذارید , کره و روغن حیوانی را نیز در یخچال نگهداری کنید.

طرز تهیه خمیر آبی :

*. آرد را در کاسه ای الک کنید و آب کافی به ان افزوده و بهم بزنید تا خمیر سفتی حاصل شود , خمیر را روی سطح آردی ورز دهید تا نرم شود و ان را بصورت مستطیلی به ابعاد 8×12 سانتی متر فرم دهید و با مشماع پوشانده و بمدت 30 دقیقه در یخچال بگذارید.

طرز تهیه خمیر روغنی :

*. آرد را در کاسه ای الک کرده و کره و روغن حیوانی را به آن افزوده و مخلوط کنید و روی آن را با مشاماع پوشانده و بمدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید تا سفت شود سپس خمیر را روی سطح آردی با وردنه بصورت مستطیلی به ابعاد 12 × 15 سانتی متر صاف کنید.

طرز تهیه فرنی :

*. شکر و آب را د قابلمه ای ریخته و روی گاز قرار دهید بدون اینکه بجوشد بهم بزنید تا شکر حل شود سپس کنار گذاشته تا خنک شود , شربت شکر , تخم مرغها و شیر را در کاسه ای مخلوط کرده و با چنگال بهم بزنید.

آماده کردن تارت :

*. خمیر مستطیلی آبی را در یک طرف خمیر مستطیلی روغنی قرار داده و طرف دیگر خمیر روغنی را روی خمیر آبی تا بزنید بطوریکه روی آن را بپوشاند , خمیر را برگردانید بطوریکه طرف تای ان سمت چپ شما باشد و آن را بصورت مستطیلی به ابعاد 12 × 30 سانتی متر بپیچید.

*. لبه های کوتاهتر مستطیل را طوریکه در مرکز با هم تلاقی داشته باشند تا بزنید و مجددا بار دیگر آن را از وسط تا کنید . عمل پیچیدن و تا زدن را سه بار دیگر ادامه دهید و دقت کنید که هر بار طرف تای آن سمت چپ شما باشد.

*. خمیر را با وردنه صاف کنید بطوریکه قطر آن دو میلی متر شود و با چاقوی شیار دار آن را بصورت دایره های 9 سانتی متری ببرید و در قالبهای گود شیار دار تارت فرو کرده و فرنی را با دقت روی آن بریزید و بمدت 10 دقیقه در فر با حرارت بالا بپزید سپس شعله آن را کمتر کرده و بمدت 15 دقیقه دیگر در فر با حرارت متوسط بپزید تا سفت شده و شکل بگیرند.

زمان پخت : ۴۵ دقیقه

خواص تخم مرغ :

*. کربوهیدرات و فیبرغذایی

*. تخم مرغ به مقدار خیلی کم کربوهیدرات دارد و نیز فاقد فیبرغذایی است.

*. چربی ها: 10.8 درصد تخم مرغ را چربی تشکیل می دهد که در زرده آن وجود دارد و کمتر از 0.05 درصد آن در سفیده موجود است. بر اساس تحقیقات 11 درصد اسیدهای چرب تخم مرغ از نوع اسیدهای چرب غیراشباع پلی( با چند باند دوگانه)، 44 درصد از نوع اسیدهای چرب غیراشباع مونو( با یک باند دوگانه) و 29 درصد از نوع اسیدهای چرب اشباع است.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام