تارت فرنی دار چینی - آکابانو

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا

  

آرد سفید  1.5 فنجان
آب  2 فنجان
روغن اعلای کرمانشاهی  125 گرم
کره  125 گرم
شکر  0.75 فنجان
تخم مرغ  5 عدد
شیر هموژنیزه  0.5 فنجان

طرز تهیه :

بهتر است این تارتها را گرم , بلافاصله بعد از پخت سرو نمایید , همچنین می توانید آنها را از یک روز قبل آماده کرده و در ظرف درب داری در یخچال بگذارید , کره و روغن حیوانی را نیز در یخچال نگهداری کنید .
طرز تهیه خمیر آبی :
آرد را در کاسه ای الک کنید و آب کافی به ان افزوده و بهم بزنید تا خمیر سفتی حاصل شود , خمیر را روی سطح آردی ورز دهید تا نرم شود و ان را بصورت مستطیلی به ابعاد 8×12 سانتی متر فرم دهید و با مشماع پوشانده و بمدت 30 دقیقه در یخچال بگذارید
طرز تهیه خمیر روغنی :
آرد را در کاسه ای الک کرده و کره و روغن حیوانی را به آن افزوده و مخلوط کنید و روی آن را با مشاماع پوشانده و بمدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید تا سفت شود سپس خمیر را روی سطح آردی با وردنه بصورت مستطیلی به ابعاد 12 × 15 سانتی متر صاف کنید .
طرز تهیه فرنی :
شکر و آب را د قابلمه ای ریخته و روی گاز قرار دهید بدون اینکه بجوشد بهم بزنید تا شکر حل شود سپس کنار گذاشته تا خنک شود , شربت شکر , تخم مرغها و شیر را در کاسه ای مخلوط کرده و با چنگال بهم بزنید.
آماده کردن تارت :
مرحله 1 :
خمیر مستطیلی آبی را در یک طرف خمیر مستطیلی روغنی قرار داده و طرف دیگر خمیر روغنی را روی خمیر آبی تا بزنید بطوریکه روی آن را بپوشاند , خمیر را برگردانید بطوریکه طرف تای ان سمت چپ شما باشد و آن را بصورت مستطیلی به ابعاد 12 × 30 سانتی متر بپیچید .
مرحله 2 :
لبه های کوتاهتر مستطیل را طوریکه در مرکز با هم تلاقی داشته باشند تا بزنید و مجددا بار دیگر آن را از وسط تا کنید . عمل پیچیدن و تا زدن را سه بار دیگر ادامه دهید و دقت کنید که هر بار طرف تای آن سمت چپ شما باشد .
مرحله 3 :
خمیر را با وردنه صاف کنید بطوریکه قطر آن دو میلی متر شود و با چاقوی شیار دار آن را بصورت دایره های 9 سانتی متری ببرید و در قالبهای گود شیار دار تارت فرو کرده و فرنی را با دقت روی آن بریزید و بمدت 10 دقیقه در فر با حرارت بالا بپزید سپس شعله آن را کمتر کرده و بمدت 15 دقیقه دیگر در فر با حرارت متوسط بپزید تا سفت شده و شکل بگیرند

لايک انتشار در تلگرام