کلوچه چینی مرغ و گوشت - آکابانو

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا

  

گوشت سینه مرغ بدون پوس  450 گرم
گوشت راسته گوساله  100 گرم
قارچ  4 عدد
شاه بلوط  230 گرم
آرد ذرت  2 قاشق مرباخوری
پیاز سبز خرد شده  3 عدد
زنجبیل  1 قاشق مرباخوری
روغن  3 قاشق سوپخوری
سس سویا  1 قاشق سوپخوری
روغن کنجد  1 قاشق مرباخوری
شکر  0.5 قاشق مرباخوری
آب  1 فنجان
آرد سفید  2 فنجان
بکین پودر  3 قاشق مرباخوری

طرز تهیه :

روغ قارچها آبجوش بریزد و بمدت 20 دقیقه کنار بگذارید تا خیس بخورند سپس آبکش کرده و ساقه آنها را جدا کنید. قارچها و بلوط آبکش شده را ریز خرد کنید. گوشت و مرغ را نیز ریز خرد کرده و با آرد ذرت و آبلیمو مخلوط نمائید . روغن را در ماهیتابه داغ کنید و پیازچه و زنجبیل را بمدت یک دقیقه تفت دهید . گوشت , مرغ , بلوط و قارچ خرد شده را بیافزایید و بهم بزنید تا نرم شوند , سس را اضافه کرده و بهم بزنید تا مخلوط بجوشد سپس از روی گاز بردارید و در دمای اتاق قرار داده تا خنک شود.
در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه این غذا برای 4 تا 6 نفر کافیست
طرز تهیه خمیر :
آرد , بکینگ پودر و شکر را در کاسه ای الک کرده و وسط ان را گود کنید آب و روغن را کم کم به ان اضافه کرده و مخلوط کنید تا بصورت خمیر نرم و قابل انعطافی شود. خمیر را روی سطح آردی ورز دهید و آن را با مشماع پلاستیکی پوشانده و بمدت ده دقیقه کنار بگذارید خمیر را از وسط نصف کرده و هر نیم آن را بصورت سوسیس بپیچید . سپس هر یک را به 8 قطعه مساوی ببرید و آنها را با کف دست پهن کنید و با وردنه به شکل دایره 9 سانتی متری صاف کنید
یک قاشق غذاخوری از مخلوط را وسط هر یک از برشهای گرد خمیر قرار داده و لبه ها را بطرف هم جمع کنید و محکم بپیچید . کلوچه ها را در کاغذ روغنی پیچیده و در بخار پز قرار داده و درب آن را ببندید تا بمدت 10 دقیقه با بخار آب پخته و سفت شوند.
طرز تهیه سس :
تمام مواد را با هم مخلوط کرده و بهم بزنی

لايک انتشار در تلگرام