مخلوط توپی میگو و قارچ چینی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن مخلوط توپی میگو و قارچ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

توپی میگو و <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> خوشمزه,

توپی میگو و <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>,مواد لازم 

توپی میگو و <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>

درست کردن توپی میگو و قارچ

مواد لازم مخلوط توپی میگو و قارچ :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

قارچ

250 گرم

100 گرم / 27 کالری

میگو تاره

375 گرم

100 گرم / 100 کالری

گوشت مغز ران گوساله

125 گرم

100 گرم / 200 کالری

پیاز سبز خرد شده

3 عدد

100 گرم / 23 کالری

بادام

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 612 کالری

خیار شور

0.25 فنجان

100 گرم / 12 کالری

سس سویا

2 قاشق مرباخوری

100 گرم / 43 کالری

آرد ذرت

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 370 کالری

روغن

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 900 کالری

طرز تهیه مخلوط توپی میگو و قارچ :

*. آکابانو : شما می توانید در صورت تمایل این مخلوط توپی را تا مرحله سرخ کردن آن از یک روز قبل آماده نمایید و هنگام سرخ کردن آنها را در آرد ذرت بغلطانید . همچنین می توانید آنها را بجای سرخ کردن با بخاربپزید.

*. که حدود 10 دقیقه طول می کشد.قارچ ها را تمیز کرده و بمدت یک الی دو دقیقه در آب بپزید , میگو ها را تمیز کرده و پوست بکنید , میگو و گوشت را چرخ کنید و پیازچه , بادام , خیار ترشی , سس سویا و آرد ذرت را افزوده.

*. مخلوط کنید , این مخلوط را به شکل توپ فرم دهید و وسط هر توپ یک قارچ قرار دهید. توپها را در آرد ذرت بغلطانید تا آغشته به آرد شده و در روغن داغ سرخ کنید و سرو نمایید.

خواص بادام :

از گرفتگی عضلانی جلوگیری می کند.

*. بادام دارای منیزیم و پتاسیم است. هنگامی که به مقدار کافی منیزیم در بدن باشد، در خون جریان می یابد و اکسیژن و مواد مغذی را سریع تر حمل می کند و جلوی افزایش ضربان قلب را می گیرد. بادام بسیار بیشتر از جو یا حتی اسفناج، منیزیم دارد.

*. پتاسیم در انقباض عضلات، به جریان درآوردن اعصاب، متعادل کردن فشار خون و عملکرد بهتر قلب نقش دارد.4/1 فنجان بادام دارای 99 میلی گرم منیزیم و 257 میلی گرم پتاسیم می باشد.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام