مخلوط گوشت ستاره ای چینی - آکابانو

مخلوط گوشت ستاره ای

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا

  

گوشت چرخ کرده  500 گرم
قارچ  6 عدد
روغن  1 قاشق سوپخوری
آرد ذرت  2 قاشق مرباخوری
سس سویا  2 قاشق مرباخوری
سس قارچ  2 قاشق مرباخوری
پیاز سبز خرد شده  1 عدد
لوبیا  1 فنجان
خمیر نان سفید  4 عدد

طرز تهیه :

خمیرها را می توانید از یک روز قبل سرخ کرده و خنک کنید و آنها را محکم بپیچید و در جای خشک نگهداری کنید. قبل از پرکردن آنها و سرو غذا بمدت ده دقیقه در فر با حرارت متوسط گرم کنید. مخلوط گوشتی را نیز می توانید از دو روز قبل اماده کرده و در یخچال نگهداری کنید و هنگام استفاده آن را مجددا گرم کنید ( پیازچه و جوانه ها را بعد از گرم کردن مجدد آن بیافزایید).
روی قارچها آبجوش بریزید و بمدت 20 دقیقه کنار بگذارید تا خیس بخورند سپس آبکش کرده و یک سوم فنجان آب آن را نگه دارید . ساقه قارچها را جدا کرده و کلاهک آنها را ریز خرد کنید , روغن را در ماهیتابه گرم کرده و گوشت چرخ کرده را در ان تفت دهید و خارج کرده تا روغن اضافی آن گرفته شود.
آرد ذرت را با قارچ و سسها مخلوط کنید و به گوشت افزوده و در ماهیتابه روی گاز قرار دهید و بهم بزنید تا بجوشد و غلیظ شود سپس پیازچه و جوانه ها را اضافه کرده و بهم بزنید و مخلوط را با قاشق روی خمیر های ستاره ای داغ بریزید .
این نوع غذا ها معمولا بین ساعات 10 صبح تا 3 صبح بعد از ظهر سرو می شوند . ترتیبی که برای تهیه این غذا ها ذکر شده است آسانترین روش برای پخت می باشد . سعی کنید برای میهمانان خود از چای مرغوب و معطر استفاده نموده و بین غذا ها سرو نمایید. شما همچنین می توانید هنگام سرو غذا ها شور و مزه دار از سس سویا و سس فلفل استفاده کنید.
در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه این غذا برای 4 تا 6 نفر کافیست
طرز آماده کردن خمیر قالبی :
مرحله اول :
هر خمیر آماده را به اندازه 9 سانتی متر مربع ببرید , دو مربع برداشته و بصورت ستاره روی یکدیگر قرار دهید
مرحله دوم :
روغن را در ماهیتابه گرم کنید , خمیر ها را با دقت در روغن داغ فرو کرده و بلافاصله کف ملاقه یا کفگیری را وسط آنها فشار داده و بمدت 5 ثانیه به همین حالت نگهدارید تا خمیر شکل بگیرد سپس ملاقه یا کفگیر را خارج کرده و بمدت 5 ثانیه دیگر در روغن سرخ کنید تا طلایی شوند و از ماهیتابه خارج کنید .

لايک انتشار در تلگرام