توپ برنجی چینی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن توپ برنج چینی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

توپ برنجی چینی,توپ برنجی,توپ برنجی ژاپنی

آموزش توپ برنجی چینی

مواد لازم توپ برنج چینی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

1 فنجان

100 گرم / 360 کالری

گوشت چرخ کرده

300 گرم

100 گرم / 200 کالری

قارچ

8 عدد

100 گرم / 27 کالری

سس سویا

3 قاشق سوپخوری

100 گرم / 43 کالری

زنجبیل

1.5 قاشق سوپخوری

100 گرم / 49 کالری

پیاز سبز

خرد شده 2 عدد

100 گرم / 36 کالری

سرکه

0.25 عدد

100 گرم / 22 کالری

سفیده تخم مرغ

2 عدد

100 گرم / 36 کالری

طرز تهیه توپ برنج چینی :

*. آکابانو : مخلوط توپی شکل را می توانید یک روز قبل از غذا آماده نمایید و در ظرف درب داری در یخچال نگهداری کنید , سپس آنها را قبل از پختن و سرو غذا در برنج بغلطانید.روی برنج آب سرد ریخته و بمدت دو ساعت کنار بگذارید و آبکش کنید.

*. روی قارچ ها آبجوش بریزید و بمدت 20 دقیقه کنار گذاشته تا خیس بخورند سپس آبکش کنید و ساقه قارچها را جدا کرده و کلاهک آنها را ریز خرد کنید . قارچ , گوشت , سس سویا , زنجبیل , پیازچه , سیر و سفیده تخم مرغها را در کاسه ای با هم مخلوط کنید.

*. یک قاشق چایخوری پر از مخلوط را به شکل توپ فرم دهید و توپها را در برنج بغلطانید تا کاملا آغشته به ان شوند . توپهای برنجی را روی بخار پز قرار داده و درب آن را بگذارید و بمدت 15 دقیقه روی آب جوش بپزید سپس بمدت دو دقیقه کنار گذاشته تا خنک شوند و با سس سرو نمایید.

خواص قارچ :

*. قارچ و پروتئین ـ قارچ های خوراکی و مخصوصاً قارچ تازه حاوی مقادیر فراوان پروتئین مورد نیاز بدن است که از این نظر میزان پروتئین آن حدود 2 برابر پروتئین اغلب سبزیجات و سایر حبوبات می باشد. پروتئین قارچ از لحاظ اسیدهای آمینه که همانا جزء اصلی پروتئین را تشکیل می دهد جزو غنی ترین پروتئین ها محسوب می شوند و از لحاظ ارزش غذایی در حد فاصل پروتئین گوشت و پرتئین گیاهی قرار دارد. از طرفی پروتئین قارچ به دلیل داشتن مقادیر فراوان آب و رطوبت نسبت به سبزیجات و حبوبات بسیار مطبوع و قابل هضم است. به طوری که 90 ـ 70 درصد قابلیت هضم پذیری دارد. به طور کلی ارزش بالای پروتئین قارچ و قابلیت هضم پذیری بالای آن باعث شده که مصرف آن برای سالمندان و سالخوردگان بسیار توصیه گردد.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال