مخلوط سبزیجات و گوشت - آکابانو


 مخلوط سبزیجات و گوشت ,طرز تهیه مخلوط سبزیجات و گوشت ,روش تهیه مخلوط سبزیجات و گوشت ,[categoriy]

مخلوط گوشت و سبزیجات

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکاقارچ 6 عدد
روغن 1 قاشق سوپخوری
گوشت بدون استخوان 125 گرم
سس لوبیا 1 قاشق سوپخوری
سس سویا 1 قاشق سوپخوری
سس فلفل 1 قاشق سوپخوری
شکر 0.5 قاشق مرباخوری
زنجبیل 2 قاشق مرباخوری
کرفس خرد شده 1 قاشق مرباخوری
هندوانه 2 عدد
فلفل سبز دلمه ای 2 عدد
فلفل قرمز دلمه ای 1 عدد
ذرت کنسرو شده 1 عدد
آب مرغ 425 گرم
پیاز سبز 2 عدد

روش تهیه :

روی قارچها آبجوش ریخته و بمدت 20 دقیقه کنار بگذارید تا خیس بخورند سپس خارج کرده و ساقه قارچها را جدا کنید و کلاهک آنها را ریز خرد کنید. روغن را در ماهیتابه گرم کرده و گوشت را بمدت یک دقیقه در ان تفت دهید سپس خارج کنید , روغن اضافی را در ماهیتابه گرم کنید و سسها , شکر و زنجبیل را بیافزایید و بمدت 30 ثانیه بهم بزنید. قارچ , کرفس , هویج , فلفل و ذرت را افزوده و بمدت چند دقیقه دیگر بهم بزنید , مجددا گوشت و پیازچه ها را به ان افزوده و بهم بزنید تا گرم شوند .

‌▪ زمان پخت؛ ۴۵ دقیقه

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا


یک کیلو مرغ با برش هایی باریک شبیه کتلت، یک و نیم پیمانه شیر بی چربی، نصف قاشق چای خوری سس تند، دو پیمانه نان خشک و خرده شده، یک سوم پیمانه نعنای تازه خرد شده، روغن برای سرخ کردن، نمک و فلفل به میزان لازم.


روش تهیه :
فر را از قبل با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن کنید. برش های مرغ را با نمک و فلفل مزه دار کنید. شیر بدون چربی، سس تند، یک و نیم قاشق چای خوری نمک را با یک چهارم قاشق چای خوری فلفل در ظرفی مخلوط کنید. حال تکه های مرغ را به مدت ۱۵ دقیقه در سس آماده شده غوطه ور کنید و خرده های نان و نعنا را هم در ظرفی دیگر با هم مخلوط کنید. بعد روغن را گرم کنید. تکه های مرغ را از سس درآورده و هر دو طرف آن را در ظرف نان بزنید و حدود ۵ دقیقه در روغن سرخ کنید وقتی تمام برش های مرغ سرخ شد، آن را ۵ دقیقه در فر قرار دهید می توانید غذا را با سبزی تزئین کنید.

لايک انتشار در تلگرام