ستنی بادامی چینی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن ستنی بادامی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

ستنی <a style='color:#000' title='بادام' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5974.html'>بادام</a>ی,دستور تهیه 

ستنی <a style='color:#000' title='بادام' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5974.html'>بادام</a>ی,تهیه 

ستنی <a style='color:#000' title='بادام' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5974.html'>بادام</a>ی

طرز تهیه ستنی بادامی

مواد لازم ستنی بادامی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

خامه زده شده غلیظ

0.3 لیتر

100 گرم / 250 کالری

سمنو

0.5 فنجان

یک لیوان/ 180 کالری

شکر

0.35 فنجان

100 گرم / 400 کالری

تخم مرغ

6 عدد

100 گرم / 147 کالری

بادام

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 612 کالری

طرز تهیه ستنی بادامی :

*. آکابانو : خامه , ماده قندی سمنو و شکر ... ای را در قابلمه ای روی گاز قرار داده تا بجوشد سپس از روی گاز برداشته و بمدت 5 دقیقه آن را خنک کنید . زرده تخم مرغها را افزوده و بهم بزنید.

*. سفیده تخم مرغ ها را در کاسه دیگری با هم زن برقی بهم زده تا کف کنند.ان را به مخلوط زرده تخم مرغ بیافزایید . مخلوط را در قالب بزرگی ریخته و روی آن را با کاغذ فویل بپوشانید.

*. بمدت چند ساعت در فریزر قرار دهید تا شکل بگیرد سپس از فریزر خارج کرده و در کاسه بزرگی ریخته و با همزن برقی بهم بزنید تا نرم شود.مجددا در قالب بریزید.

*. روی آن را پوشانده و بمدت چند ساعت یا یک شب در فریزیر قرار دهید.تا شکل کرفته و سفت شود. بادامها را در سینی فر قرار داده و بمدت 5 دقیقه با حرارت متوسط فر بپزید تا ترد شوند.

*. سپس خنک کنید , بستنی را سرو نموده و روی آن را با خامه , کمی عسل و بادام ها تزیین نمایید.

خواص سمنو :

*. سمنو دارای ویتامین های گروه B و اسید فولیک است. فولیک اسید در بدن نقش سنتز و تولید کننده دارد، در تقسیم سلولی بیشتر سلول ها و رشد و تکامل نقش دارد. این نکته را مدنظر داشته باشیم که کمبود فولیک اسید باعث کم خونی می شود.

*. سمنو را یکی از منابع خوب بتاکاروتن معرفی کرد و گفت: این ماده پیش ساز ویتامین A است و نقش مهمی در سیستم عصبی، ایمنی و بینایی و سلامت پوست دارد.

*. سمنو غنی از پتاسیم و منیزیم است و به دلیل داشتن پتاسیم برای مبتلایان به فشارخون مفید و آن را کاهش می دهد،همچنین منیزیم موجود در متابولیسم بدن و انقباضات عضلانی نقش دارد.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط