بلدرچین کبابی با عسل چینی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن بلدرچین کبابی با عسل را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

بلدرچین کبابی با عسل,دستور تهیه 

بلدرچین کبابی با عسل,تهیه 

بلدرچین کبابی با عسل

بلدرچین کبابی با عسل خوشمزه

مواد لازم بلدرچین کبابی با عسل :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت بلدرچین

6 عدد

100 گرم / 80 کالری

سس سویا

2.5 قاشق سوپخوری

100 گرم / 43 کالری

ادویه

0.25 قاشق مرباخوری

100 گرم / 0 کالری

زنجبیل

0.5 قاشق مرباخوری

100 گرم / 49 کالری

عسل

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 288 کالری

روغن

1 قاشق سوپخوری

100 گرم / 900 کالری

طرز تهیه بلدرچین کبابی با عسل :

آکابانو : بلدر چین را در امتداد طول سینه از وسط نصف کنید و آن را در قابلمه آبجوش قرار داده و بمدت یک دقیقه بجوشانید و ابکش کنید , سس سویا , ادویه و زنجبیل را با هم در کاسه ای مخلوط کرده.

بلدرچین را به آن افزوده و بهم بزنید.درب کاسه را گذاشته و بمدت یک ساعت کنار بگذارید و گاهی بلدر چین ها را برگردانیده سپس آنها را خارج کرده و دو بار کاملا با عسل چرب کنید و روی صفحه فلزی قرار دهید.

بمدت 30 دقیقه صبر کنید تا خشک شوند.بلدر چین ها را بمدت 15 دقیقه روی شعله ملایم گاز سرخ کنید و بطور مرتب برگردانده و با روغن چرب کنید یا بمدت 30 دقیقه روی صفحه فلزی در فر قرار دهید.

خواص عسل :

آنزیم های طبیعی موجود در آن، روند هضم غذا را بهبود می بخشد.مصرف ناشتا یک لیوان آب ولرم با عسل و آب لیمو، بدن را پاک سازی می کند.خاصیت ضد قارچی دارد.با جویدن موم آن، علایم تب یونجه بهبود می یابد.تشنگی و علایم گرمازدگی را برطرف و سکسکه را متوقف می کند.

خاصیت ملین دارد.مخلوط آن با فلفل سیاه و زنجبیل آسم را تسکین می دهد.آب سیر همراه با عسل، فشارخون را کنترل می کند مخلوط عسل، دارچین در آب جوش، در بهبود آرتریت، عفونت مثانه و نفخ معده موثر است. کلسترول مضر را کاهش می دهد و ویروس ها را از بین می برد.

روند پیری را کند، قدرت شنوایی را تقویت و بوی بد دهان را رفع می کند.استفاده موضعی از مخلوط عسل، دارچین و روغن زیتون داغ مانع از ریزش مو می شود و دندان درد را نیز متوقف می کند.توجه داشته باشید عسل حاوی هاگ های قارچ است و سیستم ایمنی بدن نوزادان توان مقابله با آن را ندارد. لذا نوزادان زیر یک سال نباید تحت هیچ شرایطی عسل مصرف کنند.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام