بستنی میوه ای با چاشنی نارگیل - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن بستنی نارگیل را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

بستنی <a style='color:#000' title='نارگیل' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/nargil.html'>نارگیل</a>ی,بستنی <a style='color:#000' title='نارگیل' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/nargil.html'>نارگیل</a>,بستنی <a style='color:#000' title='نارگیل' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/nargil.html'>نارگیل</a>ی شف طیبه

طرز تهیه ی بستنی نارگیلی

مواد لازم بستنی نارگیل :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

تخم مرغ

3 عدد

100 گرم / 147 کالری

شکر

0.5 فنجان

100 گرم / 400 کالری

خامه

زده شده غلیظ 0.3 لیتر

100 گرم / 250 کالری

توت فرنگی

500 گرم

100 گرم / 35 کالری

نارنگی

310 گرم

100 گرم / 35 کالری

آب پرتقال

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 33 کالری

آرد ذرت

1 قاشق سوپخوری

100 گرم / 370 کالری

آب

1 قاشق سوپخوری

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه بستنی نارگیل :

*. آکابانو : تخم مرغ ها را در قابلمه ریخته و روی شعله ملایم گاز بدون اینکه بجوشد بهم بزنید تا کف کند سپس از روی گاز برداشته و در کاسه بزرگی بریزید و در دمای اتاق کنار گذاشته تا خنک شود . خامه را بهم یزنید تا سفت شده.

*. بصورت کف نوک تیزی روی قاشق بایستد و ان را به مخلوط تخم مرغ بیافزایید . توت فرنگی را د مخلوط کن بریزید تا بصورت پوره شود و آن را به مخلوط خامه افزوده و بهم بزنید . مخلوط را در قالب کیک گودی بریزید و درب آن را گذاشته.

*. بمدت چند ساعت در فریزر قرار دهید تا تقریبا یخ ببندد سپس آن را در کاسه ای بر گردانده و با هم زنی برقی بهم بزنید تا نرم شود و مجددا در قالب ریخته و روی آن را بپوشانید و بمدت چند ساعت یا یک شب در فریزر گذاشته تا شکل بگیرد و ان را با سس نارنگی سرو نمایید و با برشهای نارنگی تزئین کنید.

سس نارنگی :

*. برش های نارنگی را از قوطی کمپوت خارج نموده و نصف شربت ان را نگه دارید ( در صورتیکه به کمپوت نارنگی دسترسی ندارید خود ان را تهیه کنید ) نارنگی ها را در مخلوط کن ریخته تا بصورت پوره شوند سپس پوره را با شربت نارنگی , آب پرتقال مخلوط آب و آرد ذرت در ماهیتابه ریخته و گرم کنید تا سس بجوشد و غلیظ شود .

خواص نارنگی :

*. نارنگی علاوه بر خاصیت اشتهاآوری از جمله میوه هایی است که برای قلب و معده مقوی بوده و به عنوان یک اشتهاآور طبیعی برای بیماران کم اشتها و افرادی که تمایل به افزایش وزن دارند، تجویز می شود.

*. کارشناسان تغذیه می گویند نارنگی به دلیل داشتن ویتامین های ث، آ و ب مفرح قلب است و می تواند اعمال قلب را تنظیم کند.این میوه ادرار آور خوبی است و از این رو می تواند سموم بدن را دفع کند.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال