میگو کبابی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن میگو چاشنی دار کبابی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

میگو کبابی,میگو کبابی در فر,میگو کبابی با سس تارتار

طرزتهیه میگو کبابی

مواد لازم میگو چاشنی دار کبابی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

میگو تاره

1000 گرم

100 گرم / 100 کالری

سیر

0.25 عدد

100 گرم / 120 کالری

زنجبیل

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 49 کالری

شکر

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 400 کالری

سس گوجه فرنگی

3 قاشق سوپخوری

100 گرم / 89 کالری

سرکه

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 22 کالری

روغن کنجد

0.5 قاشق مرباخوری

100 گرم / 900 کالری

سس سویا

2 قاشق مرباخوری

100 گرم / 43 کالری

سس فلفل

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 26 کالری

طرز تهیه میگو چاشنی دار کبابی :

*. آکابانو : میگوها را پوست کنده و دم آنها را متصل به بدن باقی بگذارید و رگه سیاه پشت آنها را خارج کنید . میگو ها را از سمت پشت همانگونه که در تصویر نشان داده شده ببرید و با تیغه چاقو آنها را پهن کنید.

*. باقی مواد را در کاسه ای با هم مخلوط کرده و میگو ها را افزوده و بهم بزنید و درب کاسه را گذاشته و بمدت چند ساعت یا شب در یخچال قرار دهید سپس آنها را دز ماهیتابه یا روی کباب پز سرخ کنید تا ترد شده و سرو نمایید.

خواص کنجد :

خواص کنجد برای استخوان ها

*. گرچه تصور بر این است که پوکی استخوان اغلب گریبان گیر زنان سالمند می شود، اما حقیقت این است که مردان سالمند نیز در معرض پوکی استخوان قرار دارند. تقریبا ۳۰ درصد شکستگی های استخوان لگن در مردان اتفاق می افتد و از هر ۸ مرد بالای ۵۰ سال یک نفر شکستگی ناشی از پوکی استخوان را تجربه می کند. در مطالعه ای که بر روی ۳۹۶ مرد در گسترده ی سنی ۴۵ تا ۹۹ سال انجام شد، مشخص شد که بین دریافت کم روی و کمبود املاح معدنی در بدن، با بروز پوکی استخوان در ناحیه ی لگن و ستون فقرات ارتباط واضحی وجود دارد. به دلیل تاثیر روی در چگالی املاح معدنی استخوان، به مردان سالمند توصیه می شود غذاهای غنی از “روی” را به طور مرتب در برنامه های غذایی خود بگنجانند؛ خوشبختانه کنجد بو داده یک منبع فوق العاده از این ماده ی معدنی محسوب می شود.

منبع : سلام دکتر

گردآوری : آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام