کلم برگ با سس خامه ای - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کلم برگ با سس خامه ای را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

کلم برگ با سس خامه,دستور تهیه 

کلم برگ با سس خامه,تهیه 

کلم برگ با سس خامه

روش تهیه کلم برگ با سس خامه

مواد لازم کلم برگ با سس خامه ای :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کلم

1 عدد

100 گرم / 10 کالری

کره

75 گرم

100 گرم / 737 کالری

شیر هموژنیزه

0.5 فنجان

100 گرم / 95 کالری

آب مرغ

2 قاشق سوپخوری

نامشخص

خامه

1 فنجان

100 گرم / 250 کالری

آرد سفید

2 قاشق مرباخوری

100 گرم / 341 کالری

گوشت بدون استخوان

30 گرم

100 گرم / 74 کالری

پیاز سبز خرد شده

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 23 کالری

طرز تهیه کلم برگ با سس خامه ای :

*. آکابانو : کلم ها را بشوئید و خرد کنید.در صورت تمایل بجای کلم می توانید از کاهو فرنگی استفاده کنید در این صورت برگ های سبز آن را جدا کرده و ساقه های سفید آن را مصرف نمایید.

*. ساقه را به قطعات 5 سانتی متری خرد کنید.کره را در ماهیتابه آب کرده و کلم ها را افزوده و روی شعله کم بمدت یک دقیقه تفت دهید.شیر و برش مکعبی ژله آب مرغ خرد شده را بیافزایید.

*. درب آن را گذاشته و بجوشانید تا کلمها نرم شوند . مخلوط خامه و ارد را بیافزایید و بپزید تا سس بجوشد و غلیظ شود.کلم ها را سرو نموده و مخلوط گوشت و پیازچه را روی آنها پخش کنید.

خواص کلم :

*. علاوه بر این برای رفع یبوست های موقتی نیز می توانید به آب کلم اعتماد کنید .کلم، سردردهای مزمن را رفع می کند. کافی است روزی ۲۵ تا ۵۰ میلی لیتر آب آن را بخورید یا این که پارچه آغشته در آب آن را روی پیشانی قرار دهید.

*. پتاسیم موجود در آن، رگ های خون را باز می کند و روند خون رسانی را بهبود می بخشد.ترکیب های ضد سرطان موجود در کلم، فعالیت آنزیم ها را افزایش می دهد و از رشد تومور پیشگیری می کند.در یک مطالعه انجام شده مشخص شد با افزودن کلم به برنامه غذایی زنان، احتمال ابتلا به سرطان سینه کاهش می یابد.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام