تخم مرغ شکم پر با میگو - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن تخم مرغ پرشده با میگو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

<a style='color:#000' title='تخم مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/omlet/gazabatokhmemorgh.html'>تخم مرغ</a> با میگو,دستور تهیه 

<a style='color:#000' title='تخم مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/omlet/gazabatokhmemorgh.html'>تخم مرغ</a> با میگو,تهیه 

<a style='color:#000' title='تخم مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/omlet/gazabatokhmemorgh.html'>تخم مرغ</a> با میگو

مواد لازم تخم مرغ با میگو

مواد لازم تخم مرغ پرشده با میگو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

تخم مرغ

6 عدد

100 گرم / 147 کالری

قارچ

6 عدد

100 گرم / 27 کالری

فلفل قرمز دلمه ای

0.5 عدد

100 گرم / 15 کالری

میگو تازه

375 گرم

100 گرم / 100 کالری

پیاز سبز

2 عدد

100 گرم / 36 کالری

روغن کنجد

0.5 قاشق مرباخوری

100 گرم / 900 کالری

سس سویا

3 قاشق سوپخوری

100 گرم / 43 کالری

سیر

0.25 عدد

100 گرم / 120 کالری

شاه بلوط

140 گرم

100 گرم / 170 کالری

برنج

0.75 فنجان

100 گرم / 360 کالری

سس چینی

0.33 فنجان

نامشخص

طرز تهیه تخم مرغ پرشده با میگو :

*. آکابانو : شما می توانید مواد لازم را از یک روز قبل آماده کرده و انها را در ظرف درب داری در یخچال بگذارید و قبل از سرو غذا آنها را بپزید. در این غذا یک چهارم فنجان برنج لازم است.

*. قارچ ها را بمدت 20 دقیقه در کاسه آبجوش قرار داده تا خیس بخورند سپس آبکش کرده و ساقه آنها را جدا کنید و کلاهک قارچها را ریز خرد کنید. میگو ها را نیز تمیز کرده و بپزید.

*. تخم مرغ ها را بپزید تا کاملا سفت شوند سپس از وسط در امتداد عرض آنها برش زده و زرده تخم مرغها را بپزید تا کاملا سفت شوند سپس از وسط در امتداد عرض آنها برش زده.

*. زرده تخم مرغ ها را خارج کنید, میگوها را ریز خرد کرده و با قارچ خرد شده , فلفل قرمز , پیازچه , روغن کنجد , سس سویا , سیر , بلوط و برنج مخلوط کنید.

*. این مخلوط را با قاشق داخل سفیده های نصف شده بریزید.می توانید در صورت تمایل سبزیجات را کمی تفت داده سپس در تخم مرغ ها بریزید و آنها را سس چینی و سس سویای اضافی سرو نمایید.

سس چینی :

*. مخلوط لوبیا , سیر و پیاز پوره شده.

خواص قارچ :

قارچ منبع غنی از سلنیوم

*. سلنیوم آنتی اکسیدانی است که با ویتامین E کار می کند و از سلول ها در برابر صدمات رادیکال های آزاد محافظت می نماید. مطالعات نشان داده است افرادی که دو برابر مقدار توصیه شده در روز سلنیوم مصرف کرده اند، خطر سرطان پروستات در آنها تا ۶۵ درصد کاهش یافته است.

*. یک مطالعه بر روی افراد مسن نشان داد، مردانی که مقدار سلنیوم خون شان کم است، در مقایسه با آنهایی که سطح سلنیوم خون بالایی دارند، ۴ تا ۵ برابر بیشتر در معرض سرطان پروستات قرار دارند.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام