خوراک اردک چینی - آکابانو

خوراک اردک

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا

  

گوشت کبک  1 عدد
عسل  2 قاشق سوپخوری
سرکه  1 قاشق سوپخوری
خیار بدون پوست  1 عدد
پیاز سبز  6 عدد
سس لوبیا  1 قاشق سوپخوری
سس آلو  2 قاشق سوپخوری
سس سویا  1 قاشق سوپخوری
روغن کنجد  1 قاشق سوپخوری
آرد سفید  2 فنجان

طرز تهیه :

اردک را درست قبل از سرو غذا بپزید . پنکیک ها می توانید از 1 روز قبل آماده نموده و هنگام سرو در فر گرم کنید . اردک را در قابلمه آبجوش قرار داده و درب آن را گذاشته و بجوشانید سپس از روی گاز برداشته و بمدت 30 دقیقه کنار بگذارید . آن را آبکش کرده و با دستمال تمیزی خشک کنید و در دمای اتاق قرار دهید تا خنک شود . اردک را با مخلوط عسل و سرکه چرب کرده و روی صفحه فلزی در ظرف پیرکسی قرار دهید و بدون اینکه روی آن را بپوشانید بمدت 15 دقیقه در یخچال بگذارید . مجددا اردک را با چاشنی عسل و سرکه چرب کرده و بمدت 1 شب در یخچال بگذارید سپس آن را در فر با حرارت متوسط بمدت 40 دقیقه بپزید تا ترد و طلایی شود. خیار را از وسط در انتداد طول آن ببرید و دانه های آن را جدا کرده و بصورت خلالهای باریکی خرد کنید . پیازچه را نیز خرد کنید. اردک را به قطعات کوچک خرد کنید .
در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه این غذا برای 4 تا 6 نفر کافیست
طرز تهیه پنکیک :
مرحله اول : آرد را در کاسه الک کرده و وسط آن را گود کنید , آبجوش و روغن کنجد را افزوده و بهم بزنید تا خمیر نرم و یکدستی حاصل شود و بمدت 10 دقیقه روی سطح آردی ورز دهید و روی آن را پوشانده و بمدت 15 دقیقه دقیقه کنار بگذارید تا خمیر استراحت کند سپس آن را به شکل لوله ای بپیچید و به 35 قطعه خرد کنید . مرحله دوم : هر قطعه را بصورت دایره 10 سانتیمتری فرم دهید . مرحله سوم : ماهیتابه را داغ کرده و بدون اینکه آن چرب کنید هر طرف خمیر را بمدت 20 ثانیه تفت دهید .
برای سرو نمودن :
روی پنکیک های داغ سس بمالید و خیار , پیازچه و گوشت را به تناسب بین آنها پخش کرده و آنها را لوله کنید و بصورت ساندیچ میل نمایید .
سس آلو :
آلو نگه داشته شده در سرکه , ادویه و فلفل که کمی با شکر شیرین شود
سس لوبیا :
مخلوط لوبیا , آرد و نمک
طرز تهیه سس :
تمام مواد را با هم مخلوط کرده و بهم بزنید.

لايک انتشار در تلگرام