تافی ترد سیب چینی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن تافی ترد سیب چینی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

تهیه 

تافی ترد سیب,روش تهیه 

تافی ترد سیب,تافی ترد سیب خوشمزه

درست کردن تافی ترد سیب

مواد لازم تافی ترد سیب چینی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سیب

4 عدد

100 گرم / 55 کالری

پیاز

1 فنجان

100 گرم / 5 کالری

آب

3 فنجان

100 گرم / 0 کالری

آرد سفید

2 فنجان

100 گرم / 341 کالری

بکین پودر

1 قاشق سوپخوری

نامشخص

کنجد

1 قاشق سوپخوری

100 گرم / 580 کالری

طرز تهیه تافی ترد سیب چینی :

*. سیب ها را به 8 قسمت برش بزنید و دانه آنها را جدا کنید.برای تهیه خمیر : آرد را در کاسه ای الک کرده وسط آن را گود کنید و آب و روغن را افزوده و بهم بزنید تا نرم شود. سیبها را به خمیر آغشته نموده و خارج کرده.

*. خمیر اضافی را جدا کنید و آنها را در روغن داغ فراوان سرخ کنید تا طلایی شوند سپس روی دستمال تمیزی قرار دهید تا روغن اضافی آنها گرفته شود.طرز تهیه تافی : روغن را در قابلمه داغ کرده و آب و شکر را افزوده.

*. بدون اینکه بجوشد آن را بهم بزنید تا شکر حل شود . شعله زیر قابلمه را زیاد کرده تا بمدت 5 الی 10 دقیقه بجوشد و در این مدت آن را بهم نزنید تا رنگ آن طلایی روشن شود سپس از روی گاز بردارید و دانه های کنجد را بیاقرایید.

*. یک تکه سیب را داخل تافی فرو کرده و بلافاصله خارج کنید و آن را داخل کاسه آب یخ قرار دهید. این عمل را با باقی سیب ها تکرار کنید.همچنین فراموش نکنید که قبل از هر کاری : سیبها را پوست بکنید و آرد سفید را با بکین پودر مخلوط کنید.

خواص سیب :

آرام بخش

*. دم کرده ی پوست سیب که با اندکی عسل شیرین شده باشد، نوشیدنی آرام بخشی است. خوردن سیب خام نیز تأثیر آرام بخشی بر دستگاه اعصاب دارد. علاوه بر ویتامین های گروه B، منیزیم و فسفر و برخی عناصر دیگر موجود در سیب اثر آرام بخشی بر اعصاب دارد. هم چنین شیرینی سیب و جویدن آن باعث انبساط عضلات منقبض صورت میشود.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال