مرغ سوخاری با چاشنی لیمو چینی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن مرغ سوخاری با لیمو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه <a style='color:#000' title='مرغ سوخاری' href='http://www.akairan.com/ashpazi/chiken1/12923.html'>مرغ سوخاری</a> کی اف سی,طرز تهیه <a style='color:#000' title='مرغ سوخاری' href='http://www.akairan.com/ashpazi/chiken1/12923.html'>مرغ سوخاری</a> با کورن فلکس,طرز تهیه <a style='color:#000' title='مرغ سوخاری' href='http://www.akairan.com/ashpazi/chiken1/12923.html'>مرغ سوخاری</a> در مایکروفر

طرز تهیه مرغ سوخاری پولکی

مواد لازم مرغ سوخاری با لیمو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت سینه مرغ بدون پوست

600 گرم

100 گرم / 200 کالری

آب لیموترش

0.35 فنجان

100 گرم / 9 کالری

شکر

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 400 کالری

سس چینی

1 قاشق مرباخوری

نامشخص

آرد ذرت

3 قاشق مرباخوری

100 گرم / 370 کالری

روغن

2 قاشق مرباخوری

100 گرم / 900 کالری

آب مرغ

0.25 فنجان

نامشخص

طرز تهیه مرغ سوخاری با لیمو :

*. به نقل از آکابانو : هر تکه سینه مرغ را به سه قسمت ببرید . آبلیمو ، شکر و سس سویا را در کاسه ای با هم مخلوط کرده و روی قطعات مرغ بریزید و بمدت 30 دقیقه کنار بگذارید سپس آنها را خارج کرده.

*. چاشنی را نگه دارید . آرد ذرت را روی قطعات مرغ بپاشید و آنها را تکان دهید تا اضافی آرد بریزید.روغن را ماهیتابه گرم کرده و مرغها را سرخ کنید و روی دستمال تمیزی قرار دهید تا روغن اضافی انها گرفته شود.

*. ماهیتابه را تمیز کنید و چاشنی ای را که نگه داشته بودید در آن ریخته و آرد اضافی و آب مرغ را افزوده و به هم بزینید تا مایع بجوشد و غلیظ شود . آن را روی مرغها بریزید و سرو نمائید.

خواص لیموترش :

فواید لیمو ترش در سلامت دستگاه گوارش

*. طعم ترش لیمو به دلیل وجود ماده ای با نام اسید سیتریک است که به هضم غذا کمک می کند. این میوه منبع غنی ویتامین C محسوب می شود.برای رفع ورم معده و روده باید یک لیموترش را با پوست و هسته له کنید و آن را با یک لیوان آب سرد و یک قاشق عسل مخلوط کرده و به مدت یک ساعت قبل از خواب بنوشید.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام