هشت اصل در خورشهای چینی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خورش های چین را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

روش تهیه 

خورش های چینی,خورش های چینی خوشمزه,

خورش های چینی

درست کردن خورش های چینی

طرز تهیه خورش های چین :

*. آکابانو : هشت خورش بزرگ چین خورش استان شان دون سبک :غذای مخصوص محلی از دو بخش " جی نان " و شرق شان دونگ تشکیل شده است ویژگی ها : بو و مزه این نوع خورش فراوان و حاوی پیاز و سیر است.در زمینه تهیه خورش دریایی ، آش و غذاهای حیوانی این استان برتری خاصی دارد.

*. خورشهای معروف : سرخ کردن داها - سرخ کردن صدف حلزونی - پختن ماهی کپور با سوس شیرین و ترد.

*. خورش استان سی چوان سبک : دو سبک " چن دو " و " چون چین ". ویژگی ها : بوی زیاد و غلظت. خورشهای معروف: پختن گوشت مرغ - پنجه خرس - رشته های ریز گوشت با بوی ماهی - پختن و خشک کردن پره ماهی-پختن خرچنگ با سوس خوشبو و تند.

*. خورشهای استان جیان سو سبک: ازمجموع خورشهای "یان جو " " سوجو " و" نانجینگ " تهیه می شود. ویژگی ها: هنر آشپزی با شیوه پخت با حرارت کم و آرام و با شیوه پخت با آتش ملایم و اهمیت دادن به آش و حفظ کردن مواد اصلی. خورشهای مشهور : با آش مرغ پخت رشته های ریز گوشت خشک-سرخ کردن پای خوک - گلوله از گوشت کوبیده خرچنگ اب پز بدون سوس سویا.

خورش های مشهور استان جه جیانگ :

*. سبک : از خورشهای محلی "حان جو"-" نین پو " و "شایو سین " تشکیل شده وخورشهای "حان جو" از همه شهرت بیشتر دارد. ویژگی ها: تازه و نازک ،نرم و صاف ، خوشبو و کم رنگ کم چربی. خورشهای مشهور : گوشت میگو "لون زینگ-مرغ "جیایو حوا "-ماهی سی خو با سرکه.

*. خورش های مشهور گوان دونگ سبک : سه سبک گوان جو-چیایو جو-دون جیان و خورشهای گوان جو نماینده آنها ست. ویژگی ها :شیوه آشپری- کمی در روغن سرخ کردن-سرخ کردن - چیز سرخ کرده را با اضافه کردن آب و نشایسته پختن - با حرارت کم و آرام پختن. ویژگی آن خوشمزه-کمرنگ و کم نمک-ترد و تازه. خورشهای مشهور : جمع گوشت سان شه لون حو فون - کباب خوک شیر خوا-کدو پزی - گوشت گو لا.

*. خورش های مشهور استان خونان سبک : توجه به خوشبویی و تند-ترش - و تازه ،بویژه ترش و تند بیشتر. خورش های مشهور : تخم نیلوفر شکرآلود-سرخ و پختن پره ماهی با اتتش کم حرارت.

*. خورش های مشهور استان فو جیانگ سبک : با جمع بندی خورش های شهرهای فو جو-چیوان جو و شامون پیشرفت کرده است و خورش های فو جو نمایندگی آنهاست . ویژگی ها: مواد خام محصولات دریایی آن و با توجه به مزه های شیرین-ترش-شور و خوشبو همراه با رنگ روشن و مزه تازه. خورش های مشهور : مرغ همانند گل برف-جن شو فو-شیره نارنگی با اضافه ماهی جی - میگو تای جی - ماهی خشک پخته شده.

*. خورش های مشهور استان ان خوی سبک: تشکیل شده از سبک های جنوب آن خوی و نواحی ساحلی رود یانگ تسه و رود حوی حه و خورش های جنوب آن خوی نمایندگی آنهاست.

*. ویژگی ها : مزه آن همراه با ران خوک نمک زده و خشک شده ، تی سیان با شکرالود-پختن خشکی-پختن با حرارت کم و آرام.

*. خورش های مشهور : اردک با کدوی غلیانی - مرغ پخته با فو لی جی.

*. در هشت خورش بزرگ چین ، خورش استان سی چوان وسیعترین سلسله خورش است که در همه جا دیده می شود. خورش سی چوان دارای تاریخ دیرینه و ویژگی های مخصوص به خود است و در چین و خارخ شهرت دارد. خورش های سی چوان به رنگ-خوشبویی- مزه وشکل زیاد توجه می کند. مزه آن تند-شور-شیرین- ترش-تلخ و خوشبو را تشکیل می دهد و چند ده خورش های دو مزه درست شده است.

*. شیوه اشپزی خورش های سی چوان طبق مواد خام و و اب و هوا و خواست مهمانان بیش از ۳۰ نوع خورش از جمله پختن-سرخ کردن با کمی روغن- سرخ کردن درست می شود. به دنبال پیشرفت تولیدی و شکوفایی اقتصادی، خورش های سی چوان بر اساس قبلی ، برتریهای خورشهای جنوبی و شمالی و ضیافتهای مقامی و بازرگانی را جذب کرده به صورت خورش سی چوان در امده است.

*. خورش های سی چوان به تغییرات مزه بسیار توجه مبذول می دارد خورش های این استان با گرد فلفل و" خوا جیایو" نوعی ادویه مخصوص چین و فلفل جدایی ناپذیر است. همه اینها با توجه به آب و هوای سی چوان است مثلا در زمستان و بهار هوا سرد است مزه تند زیاد است و درتابستان و پائیز هوا گرم و مزه تند کم است.

خواص سویا :

*. تاثیر بر کلسترول خون- تحقیقات نشان می دهد، اضافه کردن سویا به رژیم غذایی می تواند تاثیراتی بر سطح کلسترول خون داشته و کمی آنرا کاهش دهد. کاهش سطح کلسترول تا زمانیکه رژیم ادامه دارد، باقی می ماند.

*. تاثیر بر فشارخون بالا- تحقیقات نشان می دهد که سویا می تواند فشارخون را کاهش دهد، با اینحال تحقیقات بیشتری برای تعیین میزان سویای لازم برای کاهش فشارخون مورد نیاز است.

*. تاثیر بر یائسگی- تحقیقات نشان می دهد که سویا گرگرفتگی را در زنان یائسه کاهش می دهد. البته تحقیقات بیشتری برای نتیجه گیری در این مورد نیاز است.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام