خورش سی چوان - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن فلان را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

روش تهیه 

خورش سی چوان,خورش سی چوان خوشمزه,

خورش سی چوان

درست کردن خورش سی چوان

طرز تهیه خورش سی چوان :

*. آکابانو : در هشت خورش بزرگ چین ، خورش استان سی چوان وسیعترین سلسله خورش است که در همه جا دیده می شود. خورش سی چوان دارای تاریخ دیرینه و ویژگی های مخصوص به خود است و در چین و خارج شهرت دارد.

*. خورش های سی چوان به رنگ خوشبویی مزه وشکل زیاد توجه می کند. مزه آن تند,شور,شیرین,ترش,تلخ و خوشبو را تشکیل می دهد و چند ده خورش های دو مزه درست شده است.شیوه اشپزی خورش های سی چوان طبق مواد خام و و اب و هوا و خواست.

*. مهمانان بیش از ۳۰ نوع خورش از جمله پختن,سرخ کردن با کمی روغن سرخ کردن درست می شود. به دنبال پیشرفت تولیدی و شکوفایی اقتصادی ، خورش های سی چوان بر اساس قبلی، برتریهای خورش های جنوبی و شمالی و ضیافت های مقامی و بازرگانی را جذب کرده به صورت خورش سی چوان در امده است. خورش های سی چوان به تغییرات مزه بسیار توجه مبذول می دارد.

*. خورش های این استان با گرد فلفل و" خوا جیایو" نوعی ادویه مخصوص چین و فلفل جدایی ناپذیر است. همه اینها با توجه به آب و هوای سی چوان است مثلا در زمستان و بهار هوا سرد است مزه تند زیاد است و درتابستان و پائیز هوا گرم و مزه تند کم است.

خواص فلفل :

*. میزان بالای ویتامین ث موجود در فلفل دلمه ای باعث می شود، این نوع فلفل برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی مفید باشد. بد نیست بدانید یک فلفل دلمه ای متوسط، بیش از 3 برابر نیاز روزانه بدن ویتامین ث دارد.

*. فلفل یک مسکن قوی است. این گیاه ابتدا سبب تحریک درد می شود، اما سپس شدت علایم درد را در بدن کاهش می دهد. این امر کاهش شدت سیگنال های درد در بدن است.

*. فلفل موجب تحریک سیستم ایمنی می شود، به همین دلیل می تواند از ایجاد عفونت جلوگیری کند. تحقیقات نشان داده کسانی که به طور مرتب فلفل می خورند، کمتر به بیماری های عفونی مبتلا می شوند.

*. خاصیت ضد باکتری فلفل موجب پیشگیری و درمان اسهال عفونی می شود.

*. فلفل مانند یک داروی ضد احتقان، سبب رقیق شدن خلط و خارج شدن آن از ریه ها می شود.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط