بال سوخاری به روش چینی 2 - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن بال سوخاری را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
بال <a style='color:#000' title='سوخاری' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/gazaye-sokhari.html'>سوخاری</a>,بال <a style='color:#000' title='سوخاری' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/gazaye-sokhari.html'>سوخاری</a> مرغ,بال <a style='color:#000' title='سوخاری' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/gazaye-sokhari.html'>سوخاری</a> گل سفره

بال سوخاری به روش چینی

مواد لازم بال سوخاری برای 2 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

بال مرغ

8 عدد ( 400 گرم )

100 گرم / 193 کالری

آرد ذرت

1 قاشق سوپخوری ( 9 گرم )

100 گرم / 370 کالری

پنیر پارمسان

به مقدار لازم

100 گرم / 452 کالری

آویشن

1 قاشق چایخوری ( 3 گرم )

100 گرم / 95 کالری

نمک و فلفل سیاه

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

کنجد

3/1 پیمانه ( 53 گرم )

100 گرم / 580 کالری

تخم مرغ

1 عدد ( 55-60 گرم )

100 گرم / 147 کالری

روغن

به مقدار لازم

100 گرم / 900 کالری

روش تهیه بال سوخاری :

*. آکابانو : قسمت بالای بال ها را جدا کرده کنار بگذارید.قسمت باقی مانده ( بازوی مرغ ) را با یک دست گرفته و با دست دیگر با یک چاقوی تیز گوشت را از قسمت بالا به طرف پایین بکشید.

*. آرد ذرت، پودر نان خشک یا پنیر پارمسان، آویشن، نمک، فلفل و کنجد را مخلوط کرده در یک بشقاب بریزید.در ظرف دیگری تخم مرغ را با چنگال بزنید.ابتدا بال ها را در تخم مرغ زده سپس در مخلوط آرد بغلتانید.

*. این عمل را دو بار انجام دهید.در ظرف گودی روغن ریخته روی حرارت بگذارید تا کاملا" داغ شود.هر بار دو تا سه بال را در روغن سرخ کرده سپس از روغن خارج کنید روی دستمال کاغذی بچینید تا روغن اضافی آن گرفته شود.

نکته :

*. توجه کنید روغن در حدی باشد که روی بال ها را بپوشاند و روغن به حدی داغ شود که نسوزد.

خواص کنجد :

تأمین آهن با کنجد

*. کنجد سبوس دار سرشار از آهن است. هر یک از سلول های بدن ما حاوی آهن می باشد. وجود این ماده ی معدنی برای حمل اکسیژن مورد نیاز سلول ها و برای ساخت گلبول های قرمز خون لازم و ضروری است. باید بدانید آهن همچنین در ساخت سلول های جدید، هورمون ها و ناقل های عصبی نقش دارد. این دانه ها برای گیاهخواران که از گوشت استفاده نمی کنند منبع خوبی برای جذب این ماده ی معدنی محسوب می شود. البته باید توجه داشته باشید که آهن موجود در گیاهان به اندازه ی آهن موجود در مواد غذایی حیوانی جذب بدن نمی شود. برای اینکه آهن منابع گیاهی بیشتر جذب بدنتان شود آن را همراه با یک ماده ی غذایی حاوی ویتامین C میل کنید.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام