خوراک رشته با کنجد - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خوراک رشته با کنجد را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

خوراک رشته با کنجد,مواد لازم 

خوراک رشته با کنجد,طرز تهیه 

خوراک رشته با کنجد

درست کردن خوراک رشته با کنجد

طرز تهیه خوراک رشته با کنجد :

*. آکابانو : یک قابلمه 4 لیتری را پر از آب کرده و روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاید. 225 گرم رشته خشک (که از آرد گندم سیاه تهیه شده) را با یک قاشق چای خوری نمک به آب در حال جوشیدن اضافه کرده و 3 دقیقه بپزید.حالا یک هویج بزرگ خرد شده را هم به رشته ها اضافه کرده و یک دقیقه دیگر بپزید.

*. 225 گرم نخودفرنگی را هم به آبجوش اضافه کرده و 2 دقیقه بعد، آب قابلمه را خالی کرده و با آب سرد مواد را آبکش کنید.مخلوط مواد را در یک کاسه بزرگ ریخته و نصف پیمانه سس سویا مخلوط با سرکه و روغن زیتون، 2 عدد پیازچه خرد شده و 2 قاشق چایخوری کنجد برشته روی شان بریزید.

*. 170 گرم سبزیجات تر و تازه (برگ های ریز اسفناج، نعناع و کاهو) را بین 4 بشقاب تقسیم کرده، رویش مخلوط رشته و سس سویا سرکه را بریزید. بعد تکه های سالمون بخارپز شده را که به قطعه های 3 سانتی متری تقسیم کرده روی غذا بریزید. از این غذای سبک و خوشمزه لذت ببرید.

خواص کنجد :

خواص کنجد برای استخوان ها

*. گرچه تصور بر این است که پوکی استخوان اغلب گریبان گیر زنان سالمند می شود، اما حقیقت این است که مردان سالمند نیز در معرض پوکی استخوان قرار دارند. تقریبا ۳۰ درصد شکستگی های استخوان لگن در مردان اتفاق می افتد و از هر ۸ مرد بالای ۵۰ سال یک نفر شکستگی ناشی از پوکی استخوان را تجربه می کند. در مطالعه ای که بر روی ۳۹۶ مرد در گسترده ی سنی ۴۵ تا ۹۹ سال انجام شد، مشخص شد که بین دریافت کم روی و کمبود املاح معدنی در بدن، با بروز پوکی استخوان در ناحیه ی لگن و ستون فقرات ارتباط واضحی وجود دارد. به دلیل تاثیر روی در چگالی املاح معدنی استخوان، به مردان سالمند توصیه می شود غذاهای غنی از “روی” را به طور مرتب در برنامه های غذایی خود بگنجانند؛ خوشبختانه کنجد بو داده یک منبع فوق العاده از این ماده ی معدنی محسوب می شود.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام