خوراک جوجه چینی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خوراک جوجه چینی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

خوراک <a style='color:#000' title='جوجه چینی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/chiken1/16954.html'>جوجه چینی</a>,دستور تهیه 

خوراک <a style='color:#000' title='جوجه چینی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/chiken1/16954.html'>جوجه چینی</a>,تهیه 

خوراک <a style='color:#000' title='جوجه چینی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/chiken1/16954.html'>جوجه چینی</a>

خوراک جوجه چینی

مواد لازم خوراک جوجه چینی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آرد گندم

یک لیوان

100 گرم / 360 کالری

آرد برنج

نصف لیوان

100 گرم / 366 کالری

آرد ذرت

نصف لیوان

100 گرم / 370 کالری

بیکینگ پودر

یک قاشق مرباخوری سرصاف

100 گرم / 163 کالری

ماءالشعیر ساده

یک شیشه

نامشخص

سیب زمینی آبپز

۲ عدد

100 گرم / 75 کالری

پیاز

۲ عدد

100 گرم / 5 کالری

سینه مرغ

یک عدد کامل

100 گرم / 200 کالری

شیوه پخت خوراک جوجه چینی :

*. به نقل از آکابانو : آردهای گندم، ذرت و برنج را به همراه بیکینگ پودر و نمک مخلوط می کنیم و کم کم ماء الشعیر را به مخلوطمان می افزاییم تا جایی که غلظت خمیر مانند حلیم شود سپس بگذارید.

*. خمیر به مدت ۲ ساعت بماند. حال سینه مرغ را به شکل فیله درمی آوریم و آن ها را در خمیری که تهیه کرده ایم کاملا می غلتانیم تا هر دو طرف آن ها خمیری شود. اکنون فیله ها را در روغن سرخ می کنیم.

*. فقط باید مراقب باشید تا فیله ها نسوزند چون خیلی زود سرخ می شوند. سیب زمینی های آبپز و پیاز را به شکل حلقه حلقه برش می دهیم و پس از غلتاندن در خمیر در روغن سرخ می کنیم.پیازها و سیب زمینی ها را جدا سرخ نمایید.

*. این غذا بسیار خوشمزه و لذیذ است. چاشنی آن به ویژه سس گوجه فرنگی است و پس از آن می توانید سس هزارجزیره را امتحان کنید.مزیت این غذا آن است که با وجود سرخ شدن، روغن زیادی به خود جذب نمی کند.

خواص ذرت :

*. کارشناسان توصیه می کنند افرادی که به کم خونی مبتلا هستند ذرت بخورند.

*. برخی از املاح موجود در ذرت مانند منیزیم می توانند گرفتگی های عضلانی را بهبود ببخشند.

*. همچنین کلسیم و فسفر موجود در آن تاثیر چشمگیری بر استخوان سازی می گذارد؛ بنابراین مصرف آن برای کودکان درحال رشد و نوجوانان بسیار مفید است.

*. ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها علاوه براینکه جلوی بیماری ها را می گیرند، می توانند در شادابی پوست، مو و ناخن نیز موثر باشند.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط