طرز تهیه شیرینی زنجبیلی - آشپزی آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن شیرینی زنجبیلی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

شیرینی <a style='color:#000' title='زنجبیل' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/ginger.html'>زنجبیل</a>ی,شیرینی <a style='color:#000' title='زنجبیل' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/ginger.html'>زنجبیل</a>ی بدون فر,شیرینی <a style='color:#000' title='زنجبیل' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/ginger.html'>زنجبیل</a>ی سنتی

به نقل از آکابانو : نکات پخت شیرینی زنجبیلی

مواد لازم شیرینی زنجبیلی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آرد کاملا سفید

دو و یک دوم فنجان

100 گرم / 250 کالری

تخم مرغ

3 عدد

100 گرم / 147 کالری

پودر قند

یک فنجان

100 گرم / 400 کالری

کره

100 گرم

100 گرم / 737 کالری

زنجبیل

یک قاشق مرباخوری

100 گرم / 49 کالری

بیکینگ پادر

یک قاشق چایخوری

نامشخص

برای تزئین سطح شیرینی ها :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

زرده تخم مرغ

یک عدد

100 گرم / 339 کالری

ماست

یک قاشق مرباخوری

100 گرم / 55 کالری

زعفران حل شده

یک قاشق مرباخوری

100 گرم / 310 کالری

طرز تهیه شیرینی زنجبیلی :

*. پودر قند و کره را خوب به هم می زنیم تا کرم به دست آمده سفید و پفی شود.زرده ها را به تدریج به کرم اضافه می کنیم و مرتب آن را به هم می زنیم.آرد و بیکینگ پادر و زنجبیل را مخلوط کرده و به آن اضافه می کنیم تا خمیر نرم و لطیفی تهیه شود. خمیر را به شکل لوله درآورده.

*. آن را در کاغذ روغنی می پیچیم و مدت 3 ساعت در یخچال نگه می داریم تا خمیر جا بیافتد. سپس آن را از کاغذ روغنی درآورده و روی میز قرار می دهیم و با کارد آن را به صورت حلقه های یک سانتی متری می بریم . در سینی فر و با کمی فاصله می چینیم.

*. به سطح آن ها با قلم مو، مخلوط زرده و ماست و زعفران می مالیم و سینی را در وسط پنجره فر با حرارت 250 درجه مدت 20 دقیقه می گذاریم.صبر می کنیم تا شیرینی ها کمی برشته شوند. سپس سینی را از فر خارج کرده و می گذاریم شیرینی ها خنک شوند و آنها را در ظرف دردار می چینیم.

خواص زنجبیل :

برای بیماری های ناشی از سرماخوردگی،تب ناشی از آنفلونزا،گلودرد،گرفتگیهای ناشی از قاعدگی یا سردرد،دو قاشق غذاخوری از دم کرده زنجبیل یا چندین ورق از ساقه ریشه دار تازه آنرا بخور دهید.برای درمان درد ورم مفاصل از آب،عصاره یا چای زنجبیل تازه به میزان روزانه 4 گرم مصرف کنید یا روغن آنرا روی مفصل دردناک بمالید یا ریشه تازه آنرا در ضماد داغ یا گازهای ضمادی قرار دهید و روی نقاط دارای درد بگذارید.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام