رولت گردویی


در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن رولت گردویی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.


رولت <a style='color:#000' title='گردو' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5819.html'>گردو</a>یی,شیرینی رولت <a style='color:#000' title='گردو' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5819.html'>گردو</a>یی,طرز تهیه رولت <a style='color:#000' title='گردو' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5819.html'>گردو</a>یی

طرز تهیه رولت گردویی


زمان تهیه : ۲۰ الی ۲۵ دقیقه

زمان طبخ : ۱۲ الی ۱۵ دقیقه


مواد لازم رولت گردویی :


پودر قند

۷۵ گرم

100 گرم / 400 کالری

عسل شفاف

۲ قاشق بزرگ

100 گرم / 288 کالری

آرد سفید

۱۰۰ گرم

100 گرم / 341 کالری

گردوی چرخ شده

۷۵ گرم

100 گرم / 688 کالری

پودر قند برای روی رولت

مقداری

100 گرم / 400 کالری

گردوی خرد شده برای داخل رولت

۲۵ گرم

100 گرم / 625 کالری

خامه

۲۰۰ میلی لیتر

100 گرم / 350 کالری

عسل

یک قاشق بزرگ

100 گرم / 288 کالری

تعدادی گردوی درسته

برای تزئین

100 گرم / 625 کالری


طرز تهیه رولت گردویی :

*. سفیده تخم مرغ ها و آب را با همزن برقی می زنیم تا فرم گرفته و سفت شوند و اگر ظرف را برگردانیم از ظرف بیرون نریزد. به تدریج پودر قند را اضافه می کنیم. به این ترتیب که هربار یک قاشق از آن را اضافه کرده و با همزن برقی می زنیم تا مخلوط غلیظ و براق شود. زرده تخم مرغ ها و عسل را افزوده با همزن می زنیم.

*. سپس آرد و گردوی چرخ شده را اضافه می کنیم و با یک قاشق فلزی خوب مخلوط می کنیم. کف یک قالب رولت به ابعاد ۲۸*۲۴ سانتی متر را کمی چرب کرده و با کاغذ روغنی می پوشانیم. کمی آرد روی کاغذ می پاشیم و مایه را در قالب ریخته با پشت قاشق سطح روی آن را صاف می کنیم.

*. رولت را به مدت ۱۲ الی ۱۵ دقیقه در فر که از قبل گرم کرده ایم می پزیم، یک قطعه کاغذ روغنی به ابعاد ۳۰*۲۵ سانتی متر بریده آماده می کنیم. مقداری پودر قند روی سطح کاغذ می پاشیم. بلافاصله پس از بیرون آوردن رولت از فر آن را بر روی کاغذ روغنی برمی گردانیم.

*. لایه کاغذ روغنی که قبل از طبخ در قالب انداخته بودیم را از رولت جدا می کنیم. با یک کارد تیز لبه های خشک شده رولت را بریده و صاف می کنیم سپس با کاغذ آن را لوله کرده می گذاریم سرد شود.برای داخل رولت خامه را با همزن برقی می زنیم تا فرم بگیرد مقداری از آن را برای تزئین روی رولت برمی داریم.

*. باقیمانده را با گردوی خرد شده و عسل مخلوط می کنیم. این مخلوط را بر روی رولت که باز کرده ایم می ریزیم تا سطح روی آن را بپوشاند. سپس رولت را لوله می کنیم. خامه زده شده را که برای تزئین نگاه داشته بودیم در یک قیف خامه می ریزیم و با آن یک ردیف گل خامه بر روی رولت درست می کنیم. گل خامه ها را با نیمه های گردو تزئین می کنیم.


خواص گردو :

*. زنانی که در هفته ۲۸ گرم آجیل و بادام زمینی مصرف می کنند، ۲۵ درصد احتمال پیشرفت سنگ کیسه صفرا را کم می کنند.اگر می خواهید خواب آرامی داشته باشید، برای شام، سالاد سبزیجات به همراه گردو مصرف کنید.


اختصاصی آکابانو


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام