کیک پرتقالی - آشپزی آکابانو


در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کیک پرتغالی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.


کیک پرتقالی,کیک پرتقالی خانم ظروفی,کیک پرتقالی خوشمزه

کیک پرتغالی خوشمزه


مواد لازم کیک پرتغالی :


آرد

250 گرم

100 گرم / 360 کالری

تخم مرغ

4 عدد

100 گرم / 147 کالری

کره

120 گرم

100 گرم / 737 کالری

پرتقال درشت

یک عدد

100 گرم / 33 کالری

شکر

200 گرم

100 گرم / 400 کالری

بیکینگ پودر

یک قاشق مرباخوری

100 گرم / 163 کالری

پوست رنده شده پرتقال

یک قاشق مرباخوری

نامشخص


طرز تهیه کیک پرتغالی :

*. 100 گرم شکر را با کره مخلوط کرده و آن را خوب به هم می زنیم تا کرم سفید رنگی به دست آید. زرده تخم مرغ ها را با بقیه شکر مخلوط می کنیم و آن را هم خوب به هم می زنیم تا زرده کاملاً پف کند. یک قاشق مرباخوری پوست پرتقال رنده شده را به زرده اضافه می کنیم.نصف آب پرتقال را به کرم و زرده تخم مرغ پف کرده اضافه کرده و آرام مخلوط را به می زنیم.

*. آرد و بیکینگ پودر را یک بار الک کرده و آن را به تدریج همراه با سفیده تخم مرغ پف کرده ،در سه مرحله به مایع کیک اضافه می کنیم . سپس مایع کیک را به حالت دورانی آرام هم می زنیم.قالب کیک را چرب کرده و مقداری آرد در آن می پاشیم و مایع کیک را در آن می ریزیم. قالب را در وسط پنجره فر با درجه حرارت 350 فارنهایت یا 176 درجه سانتیگراد، به مدت 60-50 دقیقه قرار می دهیم.

*. تا کیک پخته و طلایی رنگ شود.پس از خنک شدن کیک می توانیم سطح کیک را با ژله پرتقالی و پرتقال پوست گرفته و پر پر شده، تزئین کنیم و یا می توانیم برای تزئین ساده تر از 2 قاشق سوپخوری پودر شکر و ورقه شابلون استفاده نماییم.

خواص پرتقال :

*. از پرتقال برای کم کردن وزن می توانید استفاده کنید . طرز استفاده بدین صورت است که یک عدد پرتقال و 3 عدد لیموترش را پوست کنده و به قطعات کوچک تقسیم کنید بعد آنرا داخل دیگی ریخته و بان نیم لیتر آب اضافه کنید و بمدت 10 دقیقه بجوشانید . سپس سه قاشق عسل به آن اضافه کرده و مجددا بمدت 5 دقیقه بجوشانید و آنرا صاف کنید . از این شربت 3فنجان در روز بنوشید . تا وزن شما بمقدر ایده آل در آید .

اختصاصی آکابانو


لايک انتشار در تلگرام