بستنی شاه توتی - آشپزی آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن بستنی شاهتوتی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه بستنی شاهتوتی,بستنی شاهتوتی  خوشمزه,تزیین بستنی شاهتوتی

درست کردن بستنی شاهتوتی

مواد لازم بستنی شاهتوتی برای ۴ تا ۶ نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

شاه توت

۵ پیمانه یا ۵۰۰ گرم

100 گرم / 25 کالری

پودرقند

۶ قاشق سوپ خوری یا ۷۵ گرم

100 گرم / 400 کالری

خامه

یک و یک چهارم پیمانه

100 گرم / 350 کالری

بیسکویت

چند عدد برای تزیین

100 گرم / 330 کالری

شاه توت

مقداری برای تزیین

100 گرم / 25 کالری

روش تهیه بستنی شاتوتی :

*. به نقل از آکابانو : شاه توت ها را داخل سبدی بریزید و بشویید تا خاک و گرد و غبار آن از بین برود، سپس قابلمه ای آماده کنید و شاه توت را همراه ۲ قاشق سوپ خوری آب و پودرقند داخل قابلمه بریزید. در ظرف را بگذارید و مدت ۵ دقیقه روی شعله اجاق گاز قراردهید تا نرم شود. سبد فلزی یا پلاستیکی را روی کاسه ای قرار دهید.

*. شاهتوت های پخته را داخل سبد بریزید؛ سپس با قاشق چوبی شروع به له کردن آنها کنید تا بالاخره بافتی نرم و یکدست شبیه پوره پیدا کند. بعد آن را چند دقیقه کنار بگذارید تا در هوای معمولی اتاق حرارتش کم شود و سپس به داخل یخچال منتقل کنید.با همزن دستی یا برقی شروع به زدن خامه کنید تا غلیظ شود.

*. سپس پوره شاه توت را به آن اضافه کنید و پس از مخلوط کردن به مدت ۲ ساعت یا تا زمانی که به اصطلاح خودش را بگیرد، در فریزر قرار دهید.بعد از این مدت، مخلوط شاه توتی را از فریزر بیرون آورید و با چنگال شروع به له کردن آن کنید تا دانه های پودرقند خرد شود؛ این کار را در دستگاه غذاساز نیز می توانید انجام دهید.

*. سپس دوباره مخلوط را به فریزر برگردانید و این بار بعد از ۴ ساعت یا بیشتر سرو کنید. البته در این فاصله نیز پس از گذشت ۲ ساعت، یک بار دیگر مواد را بیرون آوریدو مانند بار قبل با چنگال یا دستگاه غذاساز با هم مخلوط کنید.در پایان مقداری از بستنی شاهتوتیی را با قاشق مخصوص به صورت گلوله درآورید و پس از ریختن در ظرف موردنظر، همراه با بیسکویت و شاه توت تازه سرو کنید.

خواص شاه توت :

*. سایر آنتی اکسیدان ها و فنول های موجود در شاتوت شامل موارد زیر هستند: الاژیک اسید، روتین، گالیک اسید، هیدروکافئیک اسید، پی کوماریک اسید سینامیک و آنتی اکسیدان های مشهور یعنی ویتامین های A و C شاتوت ها حاوی مقدار مناسبی از ویتامین A و یتامین E هستند. شاه توت به دلیل داشتن ویتامین A در شادابی و زیبایی پوست نقش بسزایی دارد.شاتوت ها منبع خوبی از آهن هستند که به ندرت در دیگر انواع توت ها پیدا می شود.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط