اسلایس شکلات - آشپزی آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن اسلایس شکلات را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش اسلایس شکلات,روش تهیه اسلایس شکلات,مواد لازم اسلایس شکلات

طرز تهیه اسلایس شکلات

مواد مورد نیاز اسلایس شکلات :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

مارش مالا سفید

۲۰۰ گرم

نامشخص

آب

۱ قاشق سوپخوری

100 گرم / 0 کالری

کره خرد شده

۹۰ گرم

100 گرم / 737 کالری

شکلات سیاه خرد شده

۲۰۰ گرم

100 گرم / 500 کالری

بیسکویت ساده خرد شده

۱۲۵ گرم

100 گرم / 330 کالری

گیلاس شکری شده (مربای گیلاس بدون شیره)

۱۲۵ گرم

100 گرم / 300 کالری

فندق تست شده نیمه شده

۷۵ گرم

100 گرم / 650 کالری

گردو

۵۰ گرم

100 گرم / 688 کالری

شکلات سیاه ذوب شده (اضافی)

۲۰۰ گرم

100 گرم / 500 کالری

کره ذوب شده (اضافی)

۶۰ گرم

100 گرم / 737 کالری

طرز تهیه اسلایس شکلات :

*. به نقل از آکابانو : ۲ عدد قالب مستطیل ۲۵×۸ سانتی متری را با کاغذ پوشش داده طوری که دیواره را بپوشاند و ۳ سانت از دیواره بالا بیاید. مارش مالا، آب و کره را در ظرفی ریخته روی حرارت ملایم قرار دهید، گهگاهی هم بزنید تا مارش مالا حل شود سپس از روی حرارت بردارید و شکلات سیاه را داخل آن ریخته، هم بزنید تا شکلات نیز ذوب شود.

*. بیسکویت، گیلاس، فندق تست شده و گردو را به مواد اضافه کرده آرام هم بزنید آنقدر که بیسکویت له نشود. مواد آماده را داخل قالب آماده بریزید و به مدت یک ساعت در یخچال بگذارید. شکلات ذوب شده اضافی و کره ذوب شده را با هم مخلوط کرده روی مواد قبلی صاف کنید و یک ساعت دیگر در یخچال قرار داده بعد از سفت شدن آن را ببرید.

خواص فندق :

*. در گزارش محققان این پروژه آمده است که افراد مبتلا به کبد چرب هم می توانند از این ویتامین برای بهبود یافتن استفاده کنند، اما مصرف این ماده برای بیماران کبد ی که به دلیل مصرف الکل دچار این بیماری شده اند، اصلا توصیه نمی شود. تجویز ویتامین E و قرص های مکمل برای افراد مستعد این بیماری نیز توصیه می شود البته کاهش مصرف مواد غذایی پرچرب و رعایت رژیم غذایی اصولی و مناسب نیز در کنار این مکمل های ویتامینه، کمک مؤثر به درمان بیماران می کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام