آدمک های زنجبیلی - آشپزی آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن آدمک های زنجبیلی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش <a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> <a style='color:#000' title='زنجبیل' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/ginger.html'>زنجبیل</a>ی,روش تهیه <a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> <a style='color:#000' title='زنجبیل' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/ginger.html'>زنجبیل</a>ی,مواد لازم <a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> <a style='color:#000' title='زنجبیل' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/ginger.html'>زنجبیل</a>ی

به نقل از آکابانو : طرز تهیه آدمک های زنجبیلی

مواد لازم آدمک های زنجبیلی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

روغن

برای چرب کردن

100 گرم / 900 کالری

آرد

۲۲۵ گرم

100 گرم / 360 کالری

پودر زنجبیل

۱ قاشق غذاخوری

100 گرم / 258 کالری

پودر دارچین

۱‎/۴ قاشق غذاخوری

100 گرم / 0 کالری

جوش شیرین

۱‎/۲ قاشق غذاخوری

100 گرم / 0 کالری

روغن مایع

۴ قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

شکر نرم

۱۱۵ گرم

100 گرم / 400 کالری

عسل

۳ قاشق غذاخوری

100 گرم / 288 کالری

شیر

۲ قاشق غذاخوری

100 گرم / 110 کالری

اسمارتیز

به مقدار لازم

نامشخص

طرز تهیه آدمک های زنجبیلی :

*. آرد الک شده جوش شیرین کره شکر و عسل را داخل یک قابلمه بریزید و روی شعله ملایم گرم کنید تا کره آب شود سپس از روی شعله بردارید و آرد و شیر را به آن افزوده و هم بزنید تا مخلوط خمیری شکلی آماده شود.یک تکه از خمیر را جدا کنید و آن را با وردنه صاف کنید.

*. با قالب مرد و زن زنجبیلی درآورید.وی سینی فر که قبلاً چرب کرده اید بگذارید و تا تمام شدن خمیر قالب زدن را ادامه بدهید.دمای فر را روی ۱۶۰ درجه سانتیگراد یا ۳۲۵ درجه فارنهایت تنظیم کنید و آدمک ها را مدت ۱۰ دقیقه داخل فر بگذارید. آدمک ها را تا وقتی گرم هستند از سینی جدا کنید.

*. شکلات آب شده به روش بن ماری* را روی پای عروسک های زنجبیلی مرد بریزید تا شلوار درست شود.آنها را روی یک بشقاب دیگر بگذارید.با کاغذ روغنی قیف درست کنید و با شکلات آب شده روی دامن زن ها طرح کنگره (دالبر) بزنید و با اسمارتیزها برای شان دکمه درست کنید.

*. با قیف شکلاتی برای آدمک ها چشم و دهان بکشید.گرم کردن غیرمستقیم کره یا شکلات به این ترتیب که مقدار مورد نیاز کره یا شکلات را در ظرفی داخل یک ظرف آب در حال جوش یا در معرض بخار آب قرار می دهند تا آب شود. این کار باید با احتیاط و با کمک بزرگترها انجام شود.

خواص زنجبیل :

*. برای بیماری های ناشی از سرماخوردگی،تب ناشی از آنفلونزا،گلودرد،گرفتگیهای ناشی از قاعدگی یا سردرد،دو قاشق غذاخوری از دم کرده زنجبیل یا چندین ورق از ساقه ریشه دار تازه آنرا بخور دهید.برای درمان درد ورم مفاصل از آب،عصاره یا چای زنجبیل تازه به میزان روزانه 4 گرم مصرف کنید یا روغن آنرا روی مفصل دردناک بمالید یا ریشه تازه آنرا در ضماد داغ یا گازهای ضمادی قرار دهید و روی نقاط دارای درد بگذارید.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام