خرمای مغزدار - آشپزی آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خرمای مغزدار را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش <a style='color:#000' title='خرما' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/11537.html'>خرما</a>ی مغزدار,تهیه <a style='color:#000' title='خرما' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/11537.html'>خرما</a>ی مغزدار,<a style='color:#000' title='خرما' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/11537.html'>خرما</a>ی مغزدار

طریقه ی درست کردنخرمای مغزدار

مواد لا زم خرمای مغزدار :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

خرما

به مقدار لازم

100 گرم / 240 کالری

مغز گردو

به مقدار لازم

100 گرم / 625 کالری

پودر نارگیل

به مقدار لازم

100 گرم / 550 کالری

طرز تهیه خرمای مغزدار :

*. دست هایتان را خوب بشویید. حالا هسته ها ی خرما را بیرون بیاورید و به جای هر کدام از هسته ها یک تکه مغز گردو قرار دهید.

*. دو طرف خرما را به هم بچسبانید تا مغز گردو بیرون نیافتد. بعد خرما ها را در پودر نارگیل بغلتانید.

*. اگر نارگیل ها به خرما نمی چسبد تا حد ممکن پوست های خرما را بگیرید تا خرما چسبناک شود.

*. پودرهای نارگیل را به خود بگیرد.به جای مغز گردو می توانید از مغز بادام ، مغز پسته ، یا هرجور مغز دیگری که در خانه دارید استفاده کنید.

*. آرد نخودچی و پودر پسته هم می تواند به جای پودر نارگیل استفاده شود.

خواص خرما :

*. کسانی که یبوست دارند، سعی کنند هنگام استفاده از دم کرده خرما از غذاهای ساده و ملین استفاده کنند، به خاطر وجود ویتامین B در خرما میوه خوبی برای تعادل اعصاب و نیز سبب رشد است، فسفری که در خرما وجود دارد سبب سر زنده نگهداشتن سلول های عصبی می شود و برای کمبود آهن بسیار مفید است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام