حلوای مخصوص آرد گندم - آشپزی آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن حلوای مخصوص آرد گندم را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش <a style='color:#000' title='حلوا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9830.html'>حلوا</a>ی آرد گندم,<a style='color:#000' title='حلوا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9830.html'>حلوا</a>ی آرد گندم مجلسی,<a style='color:#000' title='حلوا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9830.html'>حلوا</a>ی آرد گندم با شیر

طرز تهیه حلوای مخصوص آرد گندم

مواد لازم حلوای مخصوص آرد گندم :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آرد گندم (مخصوص نان سنگک الک شده )

۷۵۰ گرم

100 گرم / 360 کالری

روغن

۵۰۰ گرم

100 گرم / 900 کالری

شکر

۵۰۰ گرم

100 گرم / 400 کالری

زعفران ساییده شده

یک قاشق چایخوری

100 گرم / 310 کالری

آب

یک لیتر

100 گرم / 0 کالری

گلاب

۲ پیمانه

نامشخص

هل ساییده شده

یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 320 کالری

طرز تهیه حلوای مخصوص آرد گندم :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا روغن را در ظرفی ریخته و روی اجاق می گذاریم تا داغ شود، سپس آرد را اضافه نموده و مرتب به هم می زنیم تا خوب سرخ شود و به رنگ خرمایی در آید و بوی آن بلند شود.ظرف را از روی اجاق برداشته ، آب و شکر را با هم مخلوط کرده ، زغفران را اضافه نموده و می گذاریم روی حرارت چند جوش بزند.

*. تا به صورت شربت در بیاید، سپس شربت ، هل و گلاب را به مایه حلوا اضافه کرده تمام مواد را مخلوط می کنیم و به هم می زنیم و ظرف را تکان می دهیم تا حلوا به روغن بیفتد.نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که حلوا باید نه زیاد سفت باشد و نه زیاد شل اگر حلوا سفت باشد لطافت خود را از دست می دهد و خشک می شود.

خواص هل :

*. نوشیدن دم کرده ی داغ آن موجب تسکین کولیت، سوءهاضمه، باد نفخ، حالت تهوع و بی حالی شده و مانع ترشح زیاد اسید معده می شود.یکی از خواص ویژه و بسیار ارزشمند هل، جلوگیری از تشکیل خلط در گلو است. از این رو می توان آن را به محصولات لبنی و پودینگ ها افزود تا اثر شیر را که موجب تشکیل خلط در گلو می شود خنثی کرده و به هضم آن نیز کمک کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام