دسر ماست و خرما (فارس) - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن دسر ماست و خرما را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

دسر ماست و خرما,دسر فارس,دسر ماست

طرز تهیه دسر ماست و خرما

مواد اولیه دسر ماست و خرما :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پودر ژلاتین

دو قاشق سوپخوری(۲۰ گرم)

100 گرم / 338 کالری

آب

نصف پیمانه(۸۰ میلی لیتر)

100 گرم / 0 کالری

ماست

یک و نیم پیمانه(۳۰۰ گرم)

100 گرم / 55 کالری

خرما بدون پوست و هسته

۱۲ عدد(۲۰۰ گرم)

100 گرم / 124 کالری

خامه شیرین شده

یک پیمانه(۲۰۰ گرم)

100 گرم / 350 کالری

عرق بید مشک

یک قاشق چایخوری(هفت میلی لیتر)

نامشخص

طرز تهیه دسر ماست و خرما :

*. به نقل از آکابانو : پودر ژلاتین را با آب حل کرده و روی بخار آب قرار می دهیم تا رقیق شود. ماست و خرما را در مخلوط کن ریخته و به مدت یک دقیقه هم می زنیم، سپس روی حرارت ملایم قرار داده تا یکدست شود و بعد از آن از روی حرارت برمی داریم.

*. خامه را با همزن برقی زده تا فرم بگیرد و به همراه عرق بیدمشک به مخلوط ماست اضافه می کنیم. ژلاتین رقیق شده را به مواد بالا اضافه و مخلوط می کنیم. مایه را داخل قالب ریخته و به مدت شش تا هفت ساعت در یخچال قرار می دهیم تا دسر آماده شود، سپس در ظرف دلخواه سرو می نمائیم.

خواص خامه :

*. مواد غذایی موجود در خامه، همانند شیر است. در خامه با افزایش درجه جدا سازی، مقدار ویتامین های محلول در آب کاهش یافته ولی ویتامین های محلول در چربی افزایش پیدا می کند. مثلاً غلظت ویتامین A در خامه با 10 درصد چربی، 2 تا 3 برابر بیشتر از شیر کامل است و در خامه با 40 درصد چربی 8 تا 12 برابر بیشتر است. از دست دادن ویتامین C و اسید فولیک نیز در خامه قابل توجه است. در طول استریلیزاسیون نیز از دست دادن قابل توجه ویتامین ب12 اتفاق می افتد.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام