طرز تهیه حلوای خرمایی - آکابانوایران

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن حلوا خرمایی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='حلوا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9830.html'>حلوا</a> <a style='color:#000' title='خرما' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/11537.html'>خرما</a>,<a style='color:#000' title='حلوا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9830.html'>حلوا</a> <a style='color:#000' title='خرما' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/11537.html'>خرما</a>یی,<a style='color:#000' title='حلوا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9830.html'>حلوا</a> <a style='color:#000' title='خرما' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/11537.html'>خرما</a>یی رولتی

روش تهیه حلوا خرما

مواد لازم حلوا خرمایی برای 4 تا 6 نفر:

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

خرمای دشتستان

500 گرم

100 گرم / 124 کالری

آرد سنگک

250 گرم

100 گرم / 250 کالری

پودر پسته و مغز گردوی خرد شده

2 قاشق غذاخوری

نامشخص

روغن

200 گرم

100 گرم / 900 کالری

دارچین

1 قاشق چای خوری

100 گرم / 261 کالری

طرز تهیه حلوا خرمایی :

*. ابتدا آرد را الک کرده و با روغن در ظرف نچسب می ‏ریزیم.روی حرارت قرار می ‏‏دهیم تا رنگ آرد نسکافه‏ ای رنگ شود، دقت کنید آرد نسوزد.سپس خرما‏ها را هسته گرفته و دست تان را با مقداری روغن مایع چرب نموده و خرماها را چرخ کنید.

*. این کار باعث می ‏شود که خرما به دست شما و همین ‏طور داخل چرخ ‏گوشت نچسبد. پس از آن که دو بار خرما را چرخ کردید به آرد اضافه نمایید مواد را زیر و رو کنید تا خرما نرم شود، دارچین را نیز اضافه کنید. سپس شعله را ملایم نموده و هم چنان با کاردک حلوا را هم بزنید تا کاملاً مخلوط و خمیری شود.

*. گردوی خرد شده را نیز به خمیر اضافه کنید، حلوای داغ را در ظرف باقلوا و یا سینی فر به ضخامت یک سانتی‏ متر پهن کنید و روی آن را صاف نمایید.پس از آن که سرد شد به شکل لوزی برش زده و روی آن را پودر پسته بپاشید و در ظرف دلخواه چیده، خارج از یخچال نگهداری کنید.گاهی به این حلوا کمی ماست هم اضافه می ‏شود.

انرژی کل: 3500 کیلو کالری

خواص خرما :

*. خرما در درمان یبوست، اختلالات روده ای، مشکلات قلبی و اسهال مفید است و جزو مواد غذایی ملین به شمار می آید.به همین دلیل برای افرادی که از یبوست رنج می برند، مفید اعلام شده است، برای اینکه هر چه بهتر و بیشتر از این خاصیت خرما استفاده کنید، بهتر است خرما را یک شب کامل در آب خیس کنید.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام