بستنی انبه رژیمی - آکابانو


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/201561219472960a.jpgمواد لازم بستنی انبه :انبه

2 عدد

100 گرم / 57 کالری

ماست کم چربی

یک کیلو

100 گرم / 56 کالری

آب پرتقال

نصف پیمانه

100 گرم / 33 کالریبرای سس انبه :انبه

2 عدد

100 گرم / 57 کالری

آبلیموی تازه

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 9 کالریطرز تهیه بستنی انبه :


*. انبه ها را پوست بگیرید و از هسته جدا کرده خرد کنید. آن را در یک دستگاه غذاساز بریزید و آب پرتقال و ماست را اضافه کرده، دستگاه را روشن کنید تا خوب مخلوط شوند.این مخلوط را در یک قالب بریزید و در فریزر قرار دهید. پس از آنکه دور ظرف کریستال های یخ پدیدار شد ظرف را از فریزر خارج کنید.


*. بستنی را خوب هم بزنید. این کار موجب می شود بستنی حالت یخی نداشته باشد. دوباره قالب بستنی را در فریزر قرار دهید تا کاملا بسته و سفت شود. حدود نیم ساعت یا یک ربع ساعت قبل از سرو کردن بستنی را در یخچال بگذارید تا کمی نرم شود. آن را با سس انبه سرو کنید.


برای تهیه سس :


*. انبه ها را پوست بگیرید و از هسته جدا کرده خرد کنید. انبه را در یک دستگاه غذاساز یا مخلوط کن بریزید و آب لیموی تازه را اضافه کرده دستگاه را روشن کنید تا انبه را کاملا خرد و به صورت سسی یک دست درآورد. سس را در یخچال بگذارید تا سرو شود.بستنی را در ظروف گود کوچک ریخته سس انبه را روی آن بریزید و با چند خلال پوست لیموترش تزئین کنید.


خواص انبه :

*. برای معالجه سرماخوردگی مصرف می شود.سرفه های سخت را درمان می کند.درمان کننده بواسیر خونی است.خانم هائیکه دچار خونریزی از رحم می باشند و یا بین دو عادت ماهیانه خونریزی دارند برای رفع آن باید از مغز انبه استفاده کنند .


اختصاصی آکابانو


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام