طرز تهیه به میان پر - آشپزی آکابانو


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/201567192910a.jpg


مواد لازم به میان پر برای 6 نفر :به متوسط

3 عدد

100 گرم / 83 کالری

مغز گردو

50 گرم

100 گرم / 625 کالری

شکر

یک چهارم پیمانه

100 گرم / 400 کالری

دارچین

2 قاشق مرباخوری

100 گرم / 261 کالری

خامه

50 گرم

100 گرم / 350 کالریطرز تهیه به میان پر :


*. ابتدا پوست به ها را خوب شسته و کرک های موجود روی آن را بسایید. سپس آنها را خوب خشک کنید. حالا سر هر یک از به ها را به صورت مقطعی با چاقوی تیز ببرید. در واقع قسمت بریده شده، دری برای به می شود. این کار را مانند دلمه ی فلفل انجام دهید.


*. بعد از آماده کردن در به، شروع به خالی کردن محفظه داخل آنها کنید. برای این منظور از چاقوی ظریف و نوک باریک یا ابزار مخصوص میوه آرایی استفاده کنید، البته خالی کردن تنها ستونی در میان به برای این کار کافی است. بنابراین نیازی به خالی کردن قسمت اعظم گوشت داخل به وجود ندارد.


نکته : هنگام خالی کردن گوشت داخل به، مراقب باشید قسمت انتهایی و دیواره های آن صدمه ندیده و سوراخ نشود.


*. مغز گردو را داخل دستگاه آسیاب یا خرد کن بریزید و گردوها را به صورت پودر درشت در آورید و سپس به کاسه ای منتقل کرده و شکر و دارچین را نیز به آن اضافه کنید و خوب با قاشق هم بزنید تا مواد با هم مخلوط شوند. این مخلوط داخل به است. حالا فر اجاق گاز را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم کنید تا گرم شود.


*. پس از آماده شدن به ها، مخلوط را به 3 قسمت مساوی تقسیم کرده و هر قسمت را با قاشق داخل حفره ایجاد شده درون هر یک از به ها بریزید و فضای داخل آن ها را پر کنید. برای اینکه همه مواد داخل حفره جا شوند، با قاشق چای خوری سطح آن را فشار دهید تا مواد به هم فشرده شوند. پس از اینکه فضای خالی داخل هر یک از به ها به همین طریق پر شد، در آنها را رویشان قرار دهید. حالا به ها آماده است.


*. هر یک از به های آماده شده را داخل تکه ای از فویل آلومینیوم بپیچید. حالا آنها را روی سینی میله ای فر(که در طبقه پایینی فر قرار گرفته است ) بچینید.برای پخت این به ها در همان حرارت 180 درجه سانتی گراد یک ساعت و نیم الی 2 ساعت زمان لازم است.پس از اینکه به ها کاملاً پخته شدند، آنها را از فر خارج کرده و از میان ورق آلومینیوم در آورید. سپس در ظرف مورد نظر بچینید و روی آنها خامه بریزید. حالا کافی است به ها را برش بزنید و میل کنید.


نکته : با توجه به اینکه این دسر چندان شیرین نیست، اگر آن را شیرین تر دوست دارید، یا میزان شکر موجود در را اضافه کرده یا خامه روی دسر را با شکر کمی شیرین کنید.


خواص دارچین :


*. اثرهای مضر مصرف زیاد دارچین، عبارت است از، التهاب یا ورم کردن پوست، زخم ها و ترک های گوشه دهان و سوزش معده. دارچین، از لخته شدن خون جلوگیری می کند اما زیادی آن در خون باعث بروز مشکل های خونی و گردش خون می شود به ویژه اگر با داروهایی مانند آسپرین که باعث رقیق شدن خون می شود مصرف شود مشکل را ۲ برابر می کند.


اختصاصی آکابانولايک انتشار در تلگرام