طرز تهیه عدسی - آکابانو

طرز تهیه عدسی

عدسی را هم می توان به عنوان صبحانه میل کرد و هم برای ناهار و شام، غذایی سرشار از آهن و بسیار خوشمزه که خیلی از افراد دوستش دارند. در این بخش از سایت آکابانو قصد داریم تا شما را با طرز تهیه عدسی آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

عدس را می پزیم. بعد از پختن، آب آن را کنار گذاشته و عدس را می کوبیم تا کاملا له شود. در ظرفی روغن را ریخته و پیاز سرخ شده را همراه با آرد کمی تفت می دهیم...

<a style='color:#000' title='عدسی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/2013313215244.html'>عدسی</a>,<a style='color:#000' title='طرز تهیه عدسی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/14591.html'>طرز تهیه عدسی</a>,<a style='color:#000' title='طرز تهیه عدسی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/14591.html'>طرز تهیه عدسی</a> اصفهانیعدسی,عدس,افطار src="http://cdn.akairan.com/akairan/aka/images2/sofreh-araii/gol/adasi.jpg">

طرز تهیه عدسی

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا


عدس یک لیوان

سیب زمینی متوسط یک عدد

پیاز سرخ شده سه قاشق غذاخوری

آرد یک قاشق غذاخوری

تخم مرغ دو عدد

مرزه خشک یک قاشق غذاخوری

روغن سرخ کردنی دو قاشق غذاخوری

نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه:
عدس را می پزیم. بعد از پختن، آب آن را کنار گذاشته و عدس را می کوبیم تا کاملا له شود. در ظرفی روغن را ریخته و پیاز سرخ شده را همراه با آرد کمی تفت می دهیم.

سپس مرزه ، نمک و زردچوبه و فلفل را به آن اضافه می کنیم و عدس کوبیده را به همراه آب عدس داخل آن می ریزیم. اگر آب عدس کم بود، یک لیوان آب جوش به آن اضافه می کنیم.

سیب زمینی را خرد کرده و داخل عدس می ریزیم و می گذاریم عدسی جا بیفتد. بعد از این که سیب زمینی ها پخت و عدسی غلیظ شد، دو عدد تخم مرغ را داخل آن می شکنیم. بعد از چند جوش که تخم مرغ ها سفت شدند، عدسی آماده است. عدسی را می توانید با آب لیمو و ترشی بخورید.

نکته :
اگر مرزه خشک در دسترس نداشتید، می توانید از شنبلیله خشک یا هر سبزی معطر دیگری هم استفاده کنید.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام