طرز تهیه دسر پرتقال - آکابانویران

طرز تهیه دسر پرتقال

8 عدد از پرتقال ها را از قسمت نوک برش داده و داخل آن را با قاشق میوه آرایی خالی کنید. سعی نمایید داخل پرتقال را مانند یک توپک در آورده و بعد داخل هر پرتقال...

<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> <a style='color:#000' title='پرتقال' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5161.html'>پرتقال</a>,‍ژله <a style='color:#000' title='پرتقال' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5161.html'>پرتقال</a>

 

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا


پرتقال  12 عدد
 
آب سرد  نصف پیمانه
 
پودر ژلاتین 1 قاشق سوپ‌خوری
 
شکر 120 گرم
 
آب لیمو 2-1 قاشق غذاخوری
 

طرز تهیه :
8 عدد از پرتقال  ها را از قسمت نوک برش داده و داخل آن را با قاشق میوه آرایی خالی کنید. سعی نمایید داخل پرتقال را مانند یک توپک در آورده و بعد داخل هر پرتقال را با همین توپ‌ها پر کنید.

آب 4عدد پرتقال را گرفته و با آب لیمو  و شکر مخلوط کنید و ظرف را روی حرارت قرار دهید، تا جایی که شکر حل شود.هم‌زمان با این مرحله پودر ژلاتین را بر سطح آب سرد پاشیده و با روش غیرمستقیم (روی بخار در کتری) حرارت دهید.

سپس پودر ژلاتین را به مخلوط قبلی افزوده و اجازه دهید تا کمی از حرارت بیافتد. سپس با قاشق داخل پرتقال‌ها را با این مخلوط پرکنید. درب بالایی پرتقال را گذاشته و ظرف را به مدت 2تا 3 ساعت در یخچال قرار دهید. حال دسر آماده سرو است.
منبع: ماهنامه تغذیه و سلامتی

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام