کولفی پسته بستنی هندی - آکابانوhttp://cdn.akairan.com/akairan/aka/images2/gol3/kolfi-pesteh.jpgمواد لازم کولفی پسته بستنی هندی :شیر پرچربی

یک لیتر

100 گرم / 95 کالری

شیرخشک

۴۰ گرم

100 گرم / 500 کالری

شکر

۳۰۰ گرم

100 گرم / 400 کالری

خامه

۱۰۰ میلی لیتر

100 گرم / 350 کالری

پودر هل

۱۵ گرم

100 گرم / 320 کالری

خلال بادام

۱۰۰ گرم

100 گرم / 612 کالری

خلال پسته

۱۰۰ گرم

100 گرم / 680 کالری

گلاب

یک تا دو قاشق سوپخوری

نامشخص

زعفران ساییده

یک چهارم قاشق چایخوری

100 گرم / 310 کالریطرز تهیه کولفی پسته بستنی هندی :

*. شیر را در ظرف مناسبی بریزید و روی حرارت اجاق گاز قرار دهید تا جوش بیاید. حرارت را کاهش دهید و بگذارید شیر به آرامی بجوشد تا حجم آن بر اثر تبخیر نصف شود در این مدت گاهی شیر را هم بزنید.زعفران را در ۲۰ میلی لیتر آب داغ حل کنید. وقتی حجم شیر به نصف رسید شکر، شیرخشک و زعفران را به آن اضافه کنید.


*. بگذارید پنج دقیقه دیگر بجوشد. هل، خلال بادام و خلال پسته را افزوده و هم بزنید. سپس آن را از روی حرارت اجاق گاز بردارید و بگذارید سرد شود. وقتی مخلوط شیر سرد شد و دمای آن به دمای اتاق رسید گلاب را اضافه کنید.خامه را با همزن برقی بزنید تا فرم بگیرد. بهتر است.


*. ظرف آن را روی ظرفی محتوی یخ قرار داده و با همزن هم بزنید تا خامه شل نشده و زودتر فرم بگیرد. دقت کنید که خامه را بیش از اندازه نزنید تا تبدیل به کره نشود.وقتی خامه آماده شد آن را به مخلوط شیر افزوده و هم بزنید. این مخلوط را چند دقیقه با همزن برقی بزنید تا خوب مخلوط شده و حالت کفی پیدا کند.


*. این کار مانع یخی شدن بستنی در فریزر می شود.مایه بستنی را در قالبی مناسب بریزید و در فریزر قرار دهید. پس از اینکه کریستال های یخ در مایه تشکیل شد آن را از فریزر خارج کرده و خوب هم بزنید سپس در فریزر بگذارید تا کاملاً سفت شود. وقتی بستنی آماده شد آن را از قالب خارج کنید و با قطعات میوه فصل سرو کنید.


خواص بادام :


*. برای رفع بیماریهای سینه ، روغن بادام شیرین را با هموزن آن عسل و یک زرده تخم مرغ مخلوط کنید که بصورت خمیر یکنواختی داراید سپس به آن جوشانده گل ختمی اضافه کرده و یک قاشق چایخوری از انرا بفاصله هر سه ساعت بخورید.


اختصاصی آکابانو


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام