لواشک کیوی - آکابانو


در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن لواشک کیوی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.


طرز تهیه لواشک کیوی,پخت لواشک کیوی,درست کردن لواشک کیوی

طرز تهیه لواشک کیوی


مواد لازم لواشک کیوی :


کیوی

۲ کیلو گرم

100 گرم / 49 کالری

شکر

به مقدار مورد نیاز

100 گرم / 400 کالری

روش تهیه لواشک کیوی :

*. کیوی را پوست کنده و ریز ریز کنید و روی حرارت ملایم بگذارید ابتدا کیوی آب می اندازد و با همان آب پخته و نرم میشود .اگر کیوی ترش بود و لواشک ترش دوست دارید نیاز به اضافه کردن شکر ندارد .در غیر این صورت به مقدار دلخواه به آن شکر اضافه کنیدوقتی آب آن تبخیر شد.

*. با گوشت کوب آنرا له کنید.کف سینی را با یک لایه نایلکس بپوشانید و مایه لواشک را به طور یکنواخت روی آن پهن کنید و بگذارید خشک شود میتوانید از دستگاههای مخصوص خشک کردن میوه و یا از فر که قبلاً گرم و بعد خاموش کنید و سینی را در آن بگذارید و چند بار این کار را انجام دهید.

*. تا لواشک خشک شود.یا حتی میتوانید حرارت بخاری را به حداقل رسانده و با فاصله ( روی پایه به فاصله ۱۰ سانتی متری ) روی بخاری بگذارید ویا روی رادایاتور شوفاژ بگذاریدتا لواشک خشک شود بعد از خشک شدن با قیچی به شکل دلخواه ببرید .


خواص کیوی :

*. متأسفانه آنزیم های کیوی در معده به وسیله اسید معده از بین می رود. اما اسید معده بعد از خوردن غذاهای گوشتی و لبنی زیاد مقداری خنثی می شود و آنزیمهای کیوی می توانند مدت کوتاهی فعالیت کنند و این زمان کافی است تا مواد پروتئینی در اثر این آنزیمها به قطعات کوچکتری تجزیه شوند و این امر عمل هضم غذاهای سنگین را در معده و روده آسانتر می کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام