ترافل خرما، دسری زیبا برای سفره - آکابانو


دسر کاسترد, دسر کاسترد با ژله, دسر کاسترد با بیسکویت, دسر کاسترد دو رنگ, دسر کاسترد با بیسکویت و شکلاتبا خرما دسری زیبا و خوش طعم برای سفره های افطاری تان درست کنید.مواد لازم ترافل خرما :خرما

200 گرم

100 گرم / 240 کالری

گردو

30 گرم

100 گرم / 688 کالری

بیسکوئیت پتی بور

30 گرم یا 5 تا بیسکوئیت

نامشخص

پودر نارگیل

به مقدار لازم

100 گرم / 550 کالری

گردو

برای تزئین

100 گرم / 688 کالری

خلال پسته

برای تزئین

100 گرم / 680 کالری

خلال بادام

برای تزئین

100 گرم / 612 کالری

مروارید خوراکی

برای تزئین

نامشخصطرز تهیه ترافل خرما :


ابتدا خرماها رو برای 1 تا 2 دقیقه داخل آب جوش بریزید .


دسر کاسترد, دسر کاسترد با ژله, دسر کاسترد با بیسکویت, دسر کاسترد دو رنگ, دسر کاسترد با بیسکویت و شکلاتبعد اونها رو آبکش کنید.


دسر کاسترد, دسر کاسترد با ژله, دسر کاسترد با بیسکویت, دسر کاسترد دو رنگ, دسر کاسترد با بیسکویت و شکلاتو به این ترتیب به راحتی پوستشون رو جدا کنید.


دسر کاسترد, دسر کاسترد با ژله, دسر کاسترد با بیسکویت, دسر کاسترد دو رنگ, دسر کاسترد با بیسکویت و شکلاتهسته خرما رو هم در بیارید.


دسر کاسترد, دسر کاسترد با ژله, دسر کاسترد با بیسکویت, دسر کاسترد دو رنگ, دسر کاسترد با بیسکویت و شکلاتگردو و بیسکوئیت رو داخل غذاساز بریزید و پودر کنید.


دسر کاسترد, دسر کاسترد با ژله, دسر کاسترد با بیسکویت, دسر کاسترد دو رنگ, دسر کاسترد با بیسکویت و شکلاتدسر کاسترد, دسر کاسترد با ژله, دسر کاسترد با بیسکویت, دسر کاسترد دو رنگ, دسر کاسترد با بیسکویت و شکلات


بعد از منتقل کردن مخلوط بسیکوئیت و گردو به ظرف دیگه , خرما رو داخل غذاساز بریزید و له کنید.


نکته : من برای پوست کندن خرما خیلی حساسیت به خرج ندادم .یه تیکه هایی از پوستشون روشون باقی موند .این مورد مشکلی ایجاد نمیکنه فقط بعد از اسیاب کردن تیکه های کوچیک پوست خرما داخلش دیده میشه که البته بعدا با پودر نارگیل پوشونده میشه.


دسر کاسترد, دسر کاسترد با ژله, دسر کاسترد با بیسکویت, دسر کاسترد دو رنگ, دسر کاسترد با بیسکویت و شکلاتخرمای پوره شده رو به مخلوط بیسکوئیت و گردو اضافه میکنیم...


دسر کاسترد, دسر کاسترد با ژله, دسر کاسترد با بیسکویت, دسر کاسترد دو رنگ, دسر کاسترد با بیسکویت و شکلاتو با چنگال کاملا به خرد همدیگه میدیم.


نکته : اگه تمایل داشتین میتونید در این مرحله به اندازه نوک قاشق چایخوری دارچین به موادتون اضافه کنید .


دسر کاسترد, دسر کاسترد با ژله, دسر کاسترد با بیسکویت, دسر کاسترد دو رنگ, دسر کاسترد با بیسکویت و شکلاتدسر کاسترد, دسر کاسترد با ژله, دسر کاسترد با بیسکویت, دسر کاسترد دو رنگ, دسر کاسترد با بیسکویت و شکلاتدستتون رو با روغن مایع خیلی خیلی کم چرب کنید و یه مقدار از مواد رو تو دستتون گرد کنید.


دسر کاسترد, دسر کاسترد با ژله, دسر کاسترد با بیسکویت, دسر کاسترد دو رنگ, دسر کاسترد با بیسکویت و شکلات


و داخل پودر نارگیل بغلتونید.


نکته : شما میتونید از پودر پسته هم استفاده کنید.اما این ترکیب خیلی خوشمزه میشه.


دسر کاسترد, دسر کاسترد با ژله, دسر کاسترد با بیسکویت, دسر کاسترد دو رنگ, دسر کاسترد با بیسکویت و شکلاتو یا اینکه موادتون رو شبیه خرما فرم بدین...


دسر کاسترد, دسر کاسترد با ژله, دسر کاسترد با بیسکویت, دسر کاسترد دو رنگ, دسر کاسترد با بیسکویت و شکلاتو اونها رو داخل کپسول بذارید و با گردو , خلال پسته , خلال بادام و مروارید خوراکی تزئین کنید.با این مقدار مواد حدود 22 تا ترافل به دست میاد.


دسر کاسترد, دسر کاسترد با ژله, دسر کاسترد با بیسکویت, دسر کاسترد دو رنگ, دسر کاسترد با بیسکویت و شکلات


اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام