یک دسر ایتالیایی فرانسوی ترکیه ای! - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن مارون گلاسه را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آکابانو به نقل از برترین ها :مارون گلاسه یکی از تنقلاتی است که در اصل در جنوب فرانسه و شمال ایتالیا از شاه بلوط درست می شده است. مارون گلاسه یکی از مواد لازم برای بسیاری از دسرها است و البته می توان آن را به تنهایی نیز سرو نمود. از طرفی، مارون گلاسه که در زبان ترکی استانبولی، "کِستانه شِکِری" و به انگلیسی "آبنبات شاه بلوط" نامیده می شود، یکی از دسرهای مخصوص شهر بورسا در ترکیه نیز هست.

مواد لازم مارون گلاسه :


مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

شاه بلوط پوست گرفته

یک کیلوگرم

100 گرم / 170 کالری

شکر ریزدانه

یک کیلوگرم

100 گرم / 400 کالری

آب

دو و نیم فنجان

100 گرم / 0 کالری

عصاره وانیل

یک قاشق چایخوری

نامشخص


دستور تهیه مارون گلاسه :

*. شاه بلوط ها را در قابلمه بزرگی بریزید و آب کافی به آن اضافه کنید تا روی آن ها را بپوشاند. قابلمه را روی شعله اجاق بگذارید تا آب آن بجوشد و حدود 10 دقیقه شاه بلوط ها بپزند. سپس آن ها را آبکشی کنید و آب آن را دور بریزید. با حوله تمیزی پوست شاه بلوط های پخته را بکنید.

*. در قابلمه جداگانه ای دو و نیم فنجان آب، شکر ریزدانه و وانیل را بجوشانید و دائماً هم بزنید. این مخلوط را 5 دقیقه بپزید.شاه بلوط های آماده را به شربت در حال جوش اضافه کنید و هم بزنید تا کل این مخلوط بجوشد. حدود 10 دقیقه بگذارید بجوشد و گاهی هم بزنید.

*. حالا شاه بلوط های آبنباتی و شربت آن را داخل ظرف بزرگی بریزید و درپوش ظرف را بگذارید. حدود 12 تا 18 ساعت بگذارید شاه بلوط ها در این شربت خیس بخورند.سپس شاه بلوط ها و شربت را به ظرف تمیزی منتقل کنید.

*. همین کار را تکرار کنید. این بار دو دقیقه بجوشانید.سپس بگذارید این مخلوط حدود 18 تا 24 ساعت خیس بخورد. همین پروسه را 3-4 بار تکرار کنید تا شربت کاملاً جذب شاه بلوط ها شود.حالا فر را بگذارید در دمای 250 درجه فارنهایت گرم شود.

*. شاه بلوط های آبنباتی را روی ظرفی که کاغذ روغنی رویش کشیده اید بچینید. ظرف شاه بلوط را داخل فر بگذارید و شعله آن را خاموش کنید. بگذارید 45 دقیقه تا 1 ساعت شاه بلوط ها در فر خشک و سفت شوند و سطح آنها خشک شود. مارون گلاسه شما آماده است.

خواص شاه بلوط :
*. میوه ی شاه بلوط منبع ویتامین های گروه B می باشد. یعنی این که سرشار از ویتامین B1، B6، B9 و غیره است. باید بدانید ویتامین B1 به بهبود عملکرد سیستم عصبی کمک می کند. ویتامین B6 نمی گذارد دچار کم خونی شوید و سیستم ایمنی و سیستم عصبی بدنتان را محافظت می کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال