ژله رنگین کمانی مجلسی! - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن رنگین کمانی مجلسی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مواد لازم ژله رنگین کمانی مجلسی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آب

چهار و نیم فنجان

100 گرم / 0 کالری

پودر ژله به طعم های مختلف

چند بسته

100 گرم / 55 کالری

ژلاتین ساده (هر بسته 2 قاشق چایخوری)

3 بسته

100 گرم / 338 کالری

ماست وانیلی

یک و نیم فنجان

100 گرم / 55 کالری

دستور تهیه ژله رنگین کمانی مجلسی :

*. آکابانو : یک قالب ژله کنگره دار تهیه کنید و آن را با اسپری نچسب شیرینی پزی چرب کنید. اضافی آن را با دستمال پاک کنید. سعی کنید کاملاً آن را پاک نکنید تا بعداً به راحتی ژله از قالب جدا شود.یک قاشق چایخوری ژلاتین را در سه چهارم فنجان آب در قابلمه کوچکی حل کنید و حرارت دهید تا کاملاً ژلاتین در آن حل شود.

*. اولین بسته پودر ژله (بنفش) را اضافه کنید و هم بزنید تا حل شود. سپس از روی شعله بردارید. حالا نیمی از محلول ژله را داخل قالب کنگره دار بریزید و بگذارید 15 تا 30 دقیقه در یخچال بماند. نکته اصلی درست کرده این ژله همین است، که اگر ژله به اندازه کافی نبندد وقتی لایه بعدی را می خواهید اضافه کنید.

*. از هم می پاشد و اگر خیلی سفت بشود، لایه بعدی به آن نمی چسبد. پس بعد از نیم ساعت وقتی هنوز ژله چسبناک است لایه بعدی باید اضافه شود.سه قاشق ماست وانیلی به نیمه دیگر ژله بنفش اضافه کنید و هم بزنید تا لایه مات بعدی آماده شود. حالا این محلول ژله مات را به آرامی روی لایه اول بریزید و بگذارید ببندد.

*. رنگ های دیگر ژله را نیز به همین ترتیب اضافه کنید. هر چه جلو می روید ژله زودتر آماده می شود، زیرا لایه های قبلی سرد هستند و به بستن لایه جدید کمک می کنند.وقتی برای کل رنگ ها این کار را تکرار کردید، ژله آماده سرو کردن می شود.

خواص ماست :

*. مصرف کلسیم و ویتامین D از پوکی استخوان جلوگیری می کند. کلسیم در تمامی سنین در حجم و استحکام استخوان نقش اساسی دارد و ویتامین D جذب کلسیم را بالا می برد. برای دارا بودن استخوان های محکم روزانه 800 تا 1000 میلی گرم کلسیم لازم است که سه لیوان ماست آن را تأمین می کند. امروزه بسیاری از انواع ماست ها با ویتامین D غنی شده است، روزانهIU400 ویتامین D برای جذب کلسیم لازم می باشد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام