بستنی ماستی ریواس و زنجبیل - آکابانوخانه داری و <a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>,<a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> و <a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>مواد لازم بستنی ماستی ریواس و زنجبیل برای ۶ نفر:ماست کم چرب معمولی

۳۰۰ گرم یا یک و نیم پیمانه

100 گرم / 55 کالری

پنیر ماسکارپونه

۲۰۰ گرم یا یک پیمانه

نامشخص

ریواس خردشده

۳۵۰ گرم یا ۳ پیمانه

100 گرم / 15 کالری

عسل

۳ قاشق سوپ خوری

100 گرم / 288 کالری

زنجبیل تازه

۳ تکه کوچک (خلالی خرد شود)

100 گرم / 49 کالریطرز تهیه بستنی ماستی ریواس و زنجبیل :


*. ماست و پنیر ماسکارپونه را در کاسه ای بلوری بریزید و با همزن دستی یا برقی خوب مخلوط کنید. سپس کاسه را به مدت یک ساعت داخل فریزر قرار دهید.در این فاصله، ریواس و زنجبیل را به همراه عسل در قابلمه ای بزرگ بریزید و ۵ قاشق سوپ خوری آب به آن اضافه کنید. حالا در ظرف را بگذارید و قابلمه را روی شعله کم اجاق گاز قرار دهید تا ریواس و زنجبیل در اثر حرارت، نرم شده و بپزند.


*. برای این منظور معمولا نیم ساعت زمان لازم است. پس از آن، قابلمه را از روی اجاق گاز بردارید و کنار بگذارید تا سرد شود.مخلوط ریواس و زنجبیل پخته و سردشده را داخل دستگاه غذاساز یا خردکن بریزید تا پوره ای یکدست حاصل شود.حالا دیگر زمان آن رسیده تا مخلوط ماستی را که نیمه یخ زده شده است، از فریزر بیرون آورید و به پوره ریواس و زنجبیل موجود در دستگاه خردکن اضافه کنید.


*. دوباره دستگاه را روشن کنید تا همزمان با مخلوط شدن ماست با پوره ریواس و زنجبیل، یخ های ماست نیز خرد شود.مخلوط حاصل را دوباره داخل ظرف مخصوص فریزر بریزید و ۲ ساعت دیگر در فریزر قرار دهید. پس از این مدت، مواد را با قاشق با هم مخلوط کنید، سپس دوباره ظرف را در فریزر قرار دهید و صبر کنید تا بستنی کاملا سفت شود و بعد سرو کنید.


نکته : رنگ صورتی بستنی به خاطر استفاده از ریواس قرمز است. اگر ریواس مورداستفاده شما قرمز نبود، در مراحل درست کردن بستنی، کمی رنگ قرمز خوراکی به آن اضافه کنید.


نکته : برای اینکه قالب زدن بستنی راحت تر شود، یک ربع پیش از سرو آن را از فریزر به یخچال منتقل کنید.


خواص عسل :


*. اثر ضد باکتریایی دارد و از زمانهای قدیم انسانها از خاصیت ضد میکروبی عسل سود جسته و آن را در درمان ناراحتی های پوستی از قبیل زخمها و سوختگی ها به کار برده اند و یکی از بهترین پانسمانها محسوب میشود.همچنین ، عسل را در درمان بیماری های دستگاه تنفسی و عفونت های ناحیه حلق به کار می برند و خاصیت ضدباکتریایی آن موجب اثربخشی عسل می شود و خاصیت ضد التهابی آن نیز مشاهده شده که به هیگروسکوپیک بودن آن نسبت داده شده است.


اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط