حلوای خرما - آکابانو<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a>   ,  <a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> سنتی  ,  <a style='color:#000' title='حلوا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9830.html'>حلوا</a>مواد لازم حلوای خرما :آرد گندم

150 گرم

100 گرم / 360 کالری

خرما

500 گرم

100 گرم / 240 کالری

روغن مایع

120 گرم

100 گرم / 900 کالری

گلاب

2 قاشق سوپخوری

نامشخص

زعفران دم کرده

1 قاشق مربا خوری

100 گرم / 310 کالری

پودرهل ودارچین

مقداری

نامشخص

پودر پسته

به مقدار دلخواه برای تزیین

100 گرم / 8 کالری

پودر بادام

به مقدار دلخواه برای تزیین

100 گرم / 612 کالری

پودر نارگیل

به مقدار دلخواه برای تزیین

100 گرم / 550 کالریطرز تهیه حلوای خرما :


*. آرد را الک کرده و بو می دهیم تا رنگش متمایل به قهوه ای شود سپس روغن را به آن اضافه کرده خوب بهم می زنیم. خرما را از هسته جدا کرده و چرخ می کنیم( یا با دست کاملا له می کنیم) وبه آرد وروغن اضافه می کنیم و کاملا بهم می زنیم سپس گلاب وزعفران دم کرده وهل و دارچین را هم به مواد اضافه می کنیم.


*. با یک قاشق بزرگ مواد را با هم کاملا مخلوط می کنیم. وقتی که مواد کاملا به خورد هم رفتند ظرف محتوی حلوا را از روی شعله برداشته وصبر می کنیم تا کمی سرد شود ( در این مرحله حلوا را با دست ورز دهیم و اگر احساس کردیم که کمی خشک است می توانیم خیلی کم روغن مایع اضافه کنیم و دومرتبه ورز دهیم (ورز دادن خیلی مهم است).


*. سپس حلوا را درون ظرف مورد نظر ریخته وبا پودر پسته و بادام تزیین می کنیم. تجربه شخصی: ممکن است وقتی که حلوا را در ظرف می ریزید حس کنید که اگر بماند خشک می شود .توصیه من این است که حتماحلوای خرمایی را که با این دستور تهیه می کنید پس از ریختن.


*. در ظرف مورد نظر وتزیین، رویش را سلفون بکشید و یا ظرف را درون یک کیسه قرار داده وراههای ورود هوا را مسدود کنید .به این ترتیب حتی اگر حلوا کمی خشک شده باشد نرم می شود.و همینطور پس از هر بار استفاده از حلوا پوشش رویش یادتان نرود.خواص خرما :


*. ر خرما، مقداری فیبر غذایی موجود است، فیبر موجود در خرما برای سلامت دستگاه گوارش و تغذیه بسیار مناسب است، علاوه بر آن خرما حاوی کاروتنوئیدها یا موادرنگی است که پیش ساز ویتامین A و آنتی اکسیدان محسوب می شود و جلوی ضایعات و سرطانی شدن سلول ها را می گیرد.خرما در درمان یبوست، اختلالات روده ای، مشکلات قلبی و اسهال مفید است و جزو مواد غذایی ملین به شمار می آید.به همین دلیل برای افرادی که از یبوست رنج می برند، مفید اعلام شده است.اختصاصی آکاایرانگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط