حلوای برنجی - آکابانوhttp://cdn.akairan.com/akairan/aka/m995/a055311041213102a.jpg


مواد لازم حلوای برنجی :آرد برنج

یک لیوان

100 گرم / 366 کالری

روغن جامد

نصف لیوان

100 گرم / 900 کالری

شکر

نصف لیوان

100 گرم / 400 کالری

آب

نصف لیوان

100 گرم / 0 کالری

گلاب

یک چهارم لیوان

نامشخص

زعفران حل شده

یک قاشق غذا خوری

100 گرم / 310 کالری

خلال پسته

برای تزیین به میزان لازم

100 گرم / 680 کالری

بادام

برای تزیین به میزان لازم

100 گرم / 612 کالری

پودر نارگیل

برای تزیین به میزان لازم

100 گرم / 550 کالریطرز تهیه حلوای برنجی :


*. ابتدا برای تهیه شربت این حلوا شکر و آب و زعفران را با هم مخلوط کرده تا کاملا شکر و زعفران در آب حل شوند و آنها را کنار بگذارید.روغن را در ظرفی روی شعله گاز قرار داده تا خوب داغ شود سپس آرد برنج را به آن اضافه کرده و مرتب به هم بزنید تا کاملا آردها در روغن سرخ شوند،مراقب باشید نسوزند.


*. که البته این کار را با مرتب به هم زدن انجام داده و لحظه ای از آن دست نکشید.وقتی مخلوط آرد و روغن به رنگ طلایی در آمد شربت آماده را به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید و به هم بزنید تا حلوا قوام آمده و یکدست شود .هم می توانید این حلوا را در ظرف مورد نظر پهن کرده.


*. به دلخواه با خلال پسته و بادام و یا پودر نارگیل تزیین نمایید و هم می توانید به شکل توپهای کوچک در آورده و تعدادی را در پودر پسته و تعدادی از آنها را در پودر نارگیل غلطانده و در کاغذهای روغنی کوچک بگذارید و برای پذیرایی داخل سینی یا هر ظرف چهار گوش دیگری یک در میان بچینید.خواص نارگیل :


*. پوست درخت‏ انجیر مقدس هندی و انجیر معابد را در شیرنارگیل به صورت خمیر در آورده و در سرتاسر زخم‏ ها بمالید. این کار به تسکین و ترمیم پوست به دلیل خاصیت‏ قابض و مغذی بودن این ترکیب، کمک می‏ کند.


اختصاصی آکابانو


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام