طرز تهیه نوع جدیدی از ژله - آکابانو
ژله, طرز تهیه, دسرمواد لازم ژله برای 8 نفر :گرمک یا طالبی متوسط

یک عدد

100 گرم / 20 کالری

ژله طالبی

یک بسته

100 گرم / 60 کالری

بستنی وانیلی

یک و نیم لیوان

100 گرم / 194 کالری

آب جوش

یک لیوان

100 گرم / 0 کالریروش تهیه ژله :


ابتدا گرمک یا طالبی را بشویید و با چاقوی تیز به 2 قسمت مساوی تقسیم کنید. سپس تخم های داخل هر نیمه را خارج کرده و گوشت آنها را با استفاده از قاشق یا چاقویی کوچک تا یک و نیم سانتی متری پوست، خالی کنید.گوشت طالبی یا گرمک را با چاقو به قطعات ریز خرد کنید و داخل سبدی بریزید تا آب اضافی آن خارج شود. حالا هر کدام از پوسته ها را داخل کاسه ای متناسب با اندازه آنها قرار دهید.


*. بستنی وانیلی را از فریزر خارج کنید و کمی صبر کنید تا در هوای معمولی اتاق کمی شل شود.در این فاصله، کاسه بلوری متوسطی آماده کنید و پودر ژله را در آن بریزید. سپس آب جوش را اضافه کنید و آن قدر هم بزنید تا پودر ژله به طور کامل در آب جوش حل شود.


*. به جای اینکه طبق روش معمول درست کردن ژله، آب سرد اضافه کنید، یک و نیم لیوان بستنی کمی شل شده را در کاسه محتوی محلول ژله ای بریزید و خوب هم بزنید.هر یک از نیمه پوسته های گرمک یا طالبی را با مقداری از گرمک یا طالبی خرد شده به همراه بستنی ژله ای مایع پر کنید.


*. سپس پوسته ها را به یخچال انتقال دهید و چند ساعت صبر کنید تا بستنی ژله ای داخل گرمک یا طالبی کاملا سفت شود. پس از آن شما می توانید با چاقو هر نیمه را به چند قسمت تقسیم کنید. به این ترتیب خواهید دید که بستنی ژله ای نیز همراه با گرمک یا طالبی بریده می شود.


خواص طالبی :


*. طالبی یکی از بهترین منابع ویتامینA است و مملو از بتا کاروتن است که در بدن تبدیل به ویتامینA می شود. در یک فنجان آب طالبی فقط 56 کالری انرژی وجود دارد ولی 129% نیاز روزانه ما به ویتامینA را تامین می کند که تاثیر آن در بهبود بینایی و پوست بدن بر همه واضح است.


اختصاصی آکابانو


لايک انتشار در تلگرام