دسر کرم کارامل نارگیلی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کرم کارامل نارگیلی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه <a style='color:#000' title='کرم کارامل' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/17820.html'>کرم کارامل</a> <a style='color:#000' title='نارگیل' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/nargil.html'>نارگیل</a>ی,مواد لازم <a style='color:#000' title='کرم کارامل' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/17820.html'>کرم کارامل</a> <a style='color:#000' title='نارگیل' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/nargil.html'>نارگیل</a>ی,درست کردن <a style='color:#000' title='کرم کارامل' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/17820.html'>کرم کارامل</a> <a style='color:#000' title='نارگیل' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/nargil.html'>نارگیل</a>ی

آموزش کرم کارامل نارگیلی

مواد لازم کرم کارامل نارگیلی برای هشت نفر:

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

شکر

یک و نیم پیمانه

100 گرم / 400 کالری

خامه غلیظ

یک و یک چهارم پیمانه

100 گرم / 449 کالری

شیر نارگیل (آب نارگیل)

یک و نیم پیمانه

100 گرم / 22 کالری

پودر نارگیل

یک قاشق چای خوری

100 گرم / 550 کالری

تخم مرغ

شش عدد

100 گرم / 147 کالری

طرز تهیه کرم کارامل نارگیلی :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا یک پیمانه شکر و یک چهارم پیمانه آب سرد را درون قابلمه ای روی حرارت کم به مدت 5 دقیقه هم بزنید تا شکر آن حل شود.سپس حرارت را زیاد کنید و بدون اینکه مخلوط را هم بزنید به مدت 10-8 دقیقه بگذارید بجوشد.کارامل آماده شده را درون یک قالب گرد، به ابعاد 20 سانتی متر کف و 6 سانتی متر عمق بریزید و آن را کنار بگذارید تا سرد و سفت شود.

*. فر را از قبل با حرارت 160 درجه سانتی گراد گرم کنید.خامه، شیر نارگیل و وانیل را درون قابلمه ای ریخته و روی حرارت متوسط به مدت 5 دقیقه هم بزنید و صبر کنید تا داغ شده و حباب های ریزی روی مخلوط ایجاد شود، سپس مخلوط را از روی حرارت بردارید.

*. در ظرف بزرگی تخم مرغ ها را با باقیمانده شکر خوب مخلوط کرده و سپس بآرامی مخلوط خامه را به آن اضافه کنید و مخلوط بدست آمده را درون قالب کیک بریزید و قالب را در یک ظرف مخصوص فر قرار دهید.درون ظرف مخصوص فر، آب جوش بریزید.[نوشیدنی لیمو و نارگیل].قالب را به مدت 35 تا 40 دقیقه یا تا زمانی که مخلوط سفت شده و خودش را بگیرد حرارت دهید.

*. قالب را از درون فر و سپس از درون آب بیرون آورید و بگذارید خنک شود.روی کرم کارامل را بپوشانید و بگذارید یک شب در یخچال بماند.برای انتقال دسر به ظرف مورد نظر ابتدا دور و زیر دسر را با یک چاقوی نازک شل کنید سپس آن را به ظرف مورد نظر منتقل کنید.

خواص نارگیل :

*. جای زخم (اسکار):پوست درخت‏ انجیر مقدس هندی و انجیر معابد را در شیرنارگیل به صورت خمیر در آورده و در سرتاسر زخم‏ ها بمالید. این کار به تسکین و ترمیم پوست به دلیل خاصیت‏ قابض و مغذی بودن این ترکیب، کمک می‏ کند.

*. اگزما : چند عدد سیر را در روغن نارگیل بیندازید و روی شعله گاز قرار دهید تا رنگ آن تیره شود. سپس این سیرها را در روغن نارگیل له کنید. بعد، آن را از صافی رد نمایید. این مخلوط یک ترکیب موثر برای رفع التهابات ناشی از اگزما است.

*. رشد موها: شستشوی موها با شیره نارگیل یک عمل بسیار موثر برای تغذیه قسمت ‏های انتهایی ریشه‏ ی موها است. این کار در بین هندی‏ ها که موهایی بسیار جذاب دارند، شایع است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام