موس ( دسر کف مانند ) مالت شده با شکلات - آکابانوhttp://cdn.akairan.com/akairan/user/10/201561420114670a.jpgتهیه شده برای : 8 تا 10 نفر

زمان : 30 دقیقه

زمان سرد شدن : 1 تا 24 ساعتمواد اولیه موس شکلات :گلوله های شیر مالت شده

2 مثقال

نامشخص

شکلات شیری درشت خرد شده

4 مثقال

نامشخص

شکلات تلخ و شیرین درشت خرد شده

3 مثقال

100 گرم / 500 کالری

خامه شیرینی پزی

3 فنجان

100 گرم / 250 کالری

شکلات مالت شده با پودر شیر

1/3 فنجان

نامشخص

لیکور شکلات ، لیکور بادام یا شیر

2 قاشق غذاخوری

نامشخص

وانیل

1/2 قاشق چای خوری

100 گرم / 330 کالری

شکر

1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 400 کالری

پودر کاکائو شیرین نشده

2 قاشق چای خوری

نامشخصروش تهیه موس شکلات :


*. 2 مثقال گلوله شیر مالت شده را در کیسه فریزر بزرگی قرار دهید و با وردنه آن را خرد کنید و کنار بگذارید.برای این نوع دسر ، در یک شیرجوش کوچک ، شکلات شیری و شکلات تلخ و شیرین را با 1/4 فنجان خامه شیرینی پزی روی حرارت ملایم گرم کنید تا نرم شود و مرتب هم بزنید.


*. سپس ان را در پودر شیر مالت شده ، لیکور و وانیل مخلوط کنید و هم بزنید و آن را در دمای اتاق بگذارید تا خنک شود.در یک کاسه مخلوط کن با همزن ، 1 و 3/4 فنجان خامه شیرینی پزی را بزنید تا خوب سفت شود ( خامه سفت شده صاف است ).


*. حدود 1/2 فنجان خامه را با مخلوط شکلات را دوباره با خامه ی باقیمانده مخلوط کنید و در گلوله های شیر مالت شده و خرد شده بریزید و هم بزنید.آن را با قاشق در ظرفی به اندازه ی 1 و 1/2 تا 2 کوارت ( 4/38 لیتر) بریزید یا در 8 الی 10 کاسه کوچک یا لیوان آن را بریزید.


*. در یک کاسه ی متوسط یک فنجان خامه ی باقیمانده ، شکر و پودر کاکائو را مخلوط کنید تا به مخلوطی کاملا نرم دست پیدا کنید و آن را با قاشق روی موس بریزید.روی آن گلوله های شیر مالت شده را قرار دهید و برای 8 تا 10 نفر آن را سرو کنید.خواص شکلات :


*. مقدار کاکائو در شکلات هایی که آن ها مصرف می کردند دارای غلظت بالایی بود، این نوع شکلات ها را با استانداردهای آمریکایی شکلات های تیره می نامند.البته باید به خاطر داشت که مصرف بیش از حد شکلات خطر اضافه وزن و پیامدهای ناشی از آن را به دنبال خواهد داشت اما اگر قراراست بین شکلات ها بهترین نوع آن ها را انتخاب کنید، شکلات تیره، بهترین انتخاب خواهد بود.فکر می کنید وجود چه ترکیبی در شکلات ، باعث سلامتی قلب شما می شود؟ در شکلات مقدار زیادی از "فلاوونوئیدها"وجود دارند که احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش داده و فشار خون را پایین می آورند.اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام