طرز تهیه پاناکوتا توت فرنگی - آکابانوhttp://cdn.akairan.com/akairan/user/10/20156141953380a.jpgمواد لازم پاناکوتا توت فرنگی برای 6 نفر :توت فرنگی قطعه شده

سه پیمانه

100 گرم / 35 کالری

شیر کم چرب

یک پیمانه

100 گرم / 95 کالری

اسانس توت فرنگی

(اختیاری) نصف قاشق چای خوری

نامشخص

نمک

کمی

100 گرم / 0 کالری

شکر

نصف پیمانه

100 گرم / 400 کالری

ژلاتین بدون طعم

سه قاشق چای خوری

100 گرم / 338 کالری

شیر

یک چهارم پیمانه

100 گرم / 110 کالری

خامه

یک چهارم پیمانه

100 گرم / 350 کالری

کمپوت توت فرنگی

یک پیمانه ساقه انتهایی آن جدا شود

نامشخص

آب پرتقال تازه

یک چهارم پیمانه

100 گرم / 33 کالری

شکر

2 قاشق چای خوری

100 گرم / 400 کالریبرای تهیه پاناکوتا :


*. توت فرنگی، شیر، اسانس توت فرنگی، نمک و شکر را درون دستگاه مخلوط کن خوب با هم مخلوط کنید و مخلوط را از درون یک صافی رد کنید.درون کاسه کوکی شیر ریخته و ژلاتین را به آن اضافه کرده و یک دقیقه صبر کنید تا نرم شود.درون یک قابلمه کوچک، خامه را ریخته و جوش آورید.


*. سپس آن را از روی حرارت برداشته و مخلوط ژلاتین را به آن اضافه کرده و تا حدی که خوب حل شود هم بزنید.مخلوط خامه - ژلاتین را درون پوره توت فرنگی ریخته و هم بزنید. سپس مخلوط را درون 6 قالب بریزیزید روی آن ها را بپوشانید و آن ها را درون یخچال حدود 24 ساعت قرار دهید.


*. برای خارج کردن دسرها از قالب، آن ها را به مدت 3- 2 ثانیه درون کاسه ای حاوی آب داغ فرو برده سپس درون ظرف های مورد نظر برگردانده و قالب ها را از آن ها جدا کنید و 20 دقیقه آن ها را در دمای اتاق قرار داده تا کمی نرم شوند.برای تهیه کمپوت :


*. تا زمانی که دمای پاناکوتاها به دمای اتاق برسند(20 دقیقه)، هر کدام از توت فرنگی ها را از طول به دو نیم تقسیم کنید و آب پرتقال و شکر را درون کاسه ای، خوب هم بزنید تا شکر آن حل شود.توت فرنگی ها را درون مخلوط شکر و آب پرتقال ریخته و خوب آن ها را آغشته کنید.پاناکوتاها را با کمپوت میل کنید.خواص توت فرنگی :


*. توت فرنگی سرشار از ویتامین و فاقد چربی اشباع است و کالری کمی دارد.یک واحد توت فرنگی معادل 8 عدد است که 50 کالری انرژی دارد. توت فرنگی مانند سایر توت ها مثل شاه توت، توت سفید، تمشک و... پاک کننده روده و مثانه است. تحقیقات اخیر نشان داده است، دریافت روزانه یک واحد توت فرنگی باعث افزایش قابل توجهی در مقدار فولات خون شده و نیز فشار خون بالا را کاهش می دهد.


اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام