تیرامیسوی کدو حلوایی عجب چیزیه! - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن تیرامیسوی کدو حلوایی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه تیرامیسوی <a style='color:#000' title='کدو حلوایی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/10182.html'>کدو حلوایی</a>,مواد لازم تیرامیسوی <a style='color:#000' title='کدو حلوایی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/10182.html'>کدو حلوایی</a>,درست کردن تیرامیسوی <a style='color:#000' title='کدو حلوایی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/10182.html'>کدو حلوایی</a>

آکابانو : آموزشتیرامیسوی کدو حلوایی

تعداد : 12 نفر

زمان تهیه : 45 دقیقه

زمان پخت : 15 دقیقه در دمای 375 درجه فارنهایت

زمان خنک شدن : 3 ساعت

مواد لازم تیرامیسوی کدو حلوایی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

تخم مرغ درشت

3 عدد

100 گرم / 147 کالری

آرد کامل

¾ پیمانه

100 گرم / 310 کالری

پودر دارچین

دو قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

بیکینگ پودر

یک قاشق چایخوری

100 گرم / 163 کالری

پودر زنجبیل

یک قاشق چایخوری

100 گرم / 258 کالری

نمک

نصف قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

پودر جوز هندی

نصف قاشق چایخوری

100 گرم / 525 کالری

شکر

یک پیمانه

100 گرم / 400 کالری

کنسرو کدو حلوایی

2/3 پیمانه

100 گرم / 35 کالری

آب لیموترش

یک قاشق چایخوری

100 گرم / 42 کالری

فندق خرد شده

یک پیمانه

100 گرم / 650 کالری

خاکه قند

به مقدار لازم

100 گرم / 400 کالری

شربت قهوه

به مقدار لازم

نامشخص

کرم ماسکارپونه

به مقدار لازم

نامشخص

فندق خرد شده

(برای تزئین) به مقدار لازم

نامشخص

شکلات

50 درصد رنده شده (برای تزئین) به مقدار لازم

100 گرم / 500 کالری

روش تهیه تیرامیسوی کدو حلوایی :

*. تخم مرغ ها را 30 دقیقه در دمای اتاق قرار دهید. یک ظرف مستطیلی را به خوبی با روغن چرب کنید و داخل آن یک لایه کاغذ روغنی قرار دهید. کاغذ را نیز چرب کنید و ظرف را کنار بگذارید. در یک کاسه کوچک، آرد، دارچین، بیکینگ پودر، زنجبیل، نمک و جوز هندی را با هم مخلوط کنید و کنار بگذارید.

*. فر را با دمای 375 درجه فارنهایت گرم کنید. در یک کاسه بزرگ، تخم مرغ ها را با همزن برقی و سرعت بالا به مدت 5 دقیقه هم بزنید تا به رنگ لیمویی در بیاید. به تدریج شکر را اضافه کنید و با سرعت متوسط هم بزنید تا سبک شود و پف کند. سپس کدوحلوایی و آب لیمو را اضافه کنید و در انتها نیز مخلوط آرد را به تریج اضافه کنید.

*. با سرعت پایین هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند. مواد را داخل ظرف از پیش آماده شده بریزید و روی آن خرده های فندق بپاشید.آن را 15 دقیقه داخل فر بپزید. کیک در این مرحله باید حالت ارتجاعی داشته باشد. لبه های آن را از ظرف جدا و کیک را روی دستمالی که پودر قند پاشیده اید، برگردانید.

*. کاغذ روغنی را از آن جدا کنید و بگذارید خنک شود.برای تهیه تیرامیسو، کیک را از عرض به سه قسمت مساوی تقسیم کنید.در ظرفی که می خواهید تیرامیسو را سرو کنید، یک لایه کیک و یک لایه فندق بگذارید. یک سوم شربت قهوه را روی آنها بریزید.

*. روی آن ¾ پیمانه کرم ماسکارپونه بریزید. همین ترتیب لایه ها را تا بالا تکرار کنید.روی کیک را بپوشانید و به مدت 2 تا 24 ساعت در یخچال نگهدارید. در صورت تمایل، روی تیرامیسو را با فندق خرد شده و شکلات رنده شده تزئین کنید.

نکته آموزشی :

*. کیک تیرامیسو را می توانید تا یک ماه داخل فریزر یا سه روز داخل یخچال نگهدارید.

روش تهیه کرم ماسکارپونه

مواد لازم روش تهیه کرم ماسکارپونه :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

خامه پف کرده

دو پیمانه

100 گرم / 350 کالری

پنیر ماسکارپونه

230 گرم

نامشخص

شیره افرا

¼ پیمانه

نامشخص

روش تهیه روش تهیه کرم ماسکارپونه :

*. در یک کاسه بزرگ، خامه پف کرده، پنیر ماسکارپونه و شیره افرا را با هم مخلوط کنید و با همزن برقی با سرعت بالا تا حدی هم بزنید که نرم و یکدست شود و پف کند.

روش تهیه شربت قهوه

مواد لازم روش تهیه شربت قهوه :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

شکر

نصف پیمانه

100 گرم / 400 کالری

آب

نصف پیمانه

100 گرم / 0 کالری

پودر قهوه فوری

دو قاشق غذاخوری

100 گرم / 2 کالری

عصاره فندق

ک قاشق غذاخوری

نامشخص

روش تهیه روش تهیه شربت قهوه :

*. در یک قابلمه کوچک، شکر، آب و پودر قهوه را با هم مخلوط کنید. روی حرارت متوسط هم بزنید تا بجوشد و شکر حل شود. اجازه دهید یک دقیقه بجوشد، سپس از روی حرارت بردارید. در آخر عصاره فندق را به آن اضافه کنید.

خواص کدو حلوایی :

*. خوردن کدو با عدس رقت و نرمی قلب می آورد. کدو برای درمان قولنج مفید است.خوردن کدو مغز را تقویت می کند. روغن تخم کدو برای تسکین درد بواسیر بسیار مفید است.جوشانده گل کدو برای سینه بسیار مفید است.خوردن کدو باعث تجدید قوای جسمی و روحی بدن و موجب استحکام بافت های بدن می شود. خوردن کدو، خوابی راحت به دنبال دارد و کسانی که دچار کم خوابی هستند، کدو برای درمان کم خوابی آنها مؤثر است.

اختصاصی آکابانو

ابربرچسب : طریقه مصرف نحوه استفاده از پودر قهوه سبز ، طرز تهیه پودر قهوه ترک ، پودر قهوه فرمند ، پودر قهوه فرانسه ، پودر قهوه لاغری ، طرز تهیه پودر قهوه اسپرسو ، پودر قهوه اسپرسو ، پودر قهوه ترک ، پودر قهوه سبز ، انواع پودر قهوه ، پودر قهوه شاهسوند ، پودر قهوه سبز لاغری ، پودر قهوه فوری ، پودر قهوه فوری گلد

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام