سوپ جو با سس شیر - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ جو با سس شیر را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
سوپ جو با سس شیر سوپ جو,سوپ جو با سس شیر

طرز تهیه سوپ جو با سس شیر

مواد لازم سوپ جو با سس شیر برای 6 تا 8 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

هویج

2 عدد متوسط

100 گرم / 30 کالری

جو پرک

یک لیوان

100 گرم / 350 کالری

پیاز

یک عدد

100 گرم / 5 کالری

مرغ

یک تکه سینه

100 گرم / 200 کالری

آرد

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 360 کالری

کره

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 737 کالری

شیر

یک لیوان

100 گرم / 110 کالری

نمک و فلفل

مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

دستور پخت سوپ جو با سس شیر :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا سینه مرغ را به همراه پیاز، نمک، فلفل و 4 لیوان آب بپزید.بعداز پخته شدن، مرغ و پیاز را خارج کنید. جو و هویج رنده شده را به آب مرغ اضافه کنید. بعد از جوش آمدن مجدد، حرارت را کم کنید.سینه مرغ پخته شده را ریش ریش و به جوهای در حال پخت اضافه کنید. در این مرحله سوپ به چک مداوم و هم زدن گه گاهی شما احتیاج دارد.

*. برای تهیه سس، ابتدا کره را درون قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا کره آب شود.پس از آب شدن کره، کم کم آرد را اضافه کنید و چند دقیقه تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود.شیر را اضافه کنید و خوب به هم بزنید تا مخلوط غلیظ و یکدست شود.پس از آماده شدن سس، آن را به سوپ اضافه کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا جا بیفتد.

نکته 1 : سوپ جویی که به این روش آماده می شود، سیرکننده است و پیشنهاد می کنیم در کاسه های کوچک برای مهمانان خود سرو کنید.

نکته 2 : خوردن این سوپ به دلیل داشتن مواد سرخ شده برای افراد مریض توصیه نمی شود.

خواص هویج :

*. هویج منبع غنی بتاکاروتن می باشد. بتا کاروتن مسئول رنگ نارنجی هویج است. هرچه بتا کاروتن زیاد تر باشد، هویج نارنجی تر می شود.بتا کاروتن پیش ساز ویتامین A است، یعنی در بدن تبدیل به ویتامین A می شود.ویتامین A برای تقویت سیستم ایمنی، محافظت از پوست، ریه، لوله گوارشی و همچنین در رشد سلول ها و تولید مثل حائز اهمیت است.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام