میموساى تخم مرغ ، پیش غذای جهانی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن میموساى تخم مرغ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش میموساى تخم  مرغ,طرز تهیه میموساى تخم  مرغ,روش تهیه میموساى تخم  مرغ

آماده سازی میموساى تخم مرغ خوشمزه

*. نوعی پیش غذا که برای یک شام ساده و سریع بی نظیر است. این خوراک با اسامی مختلف در سراسر اروپا و آمریکای شمالی رواج دارد و بسته به منطقه، مواد تشکیل دهنده آن متفاوت است. در فرانسه نام آن میموسا و مایونز جزء لاینفک آن است. میموسا یا تخم مرغ پر شده، معمولا سرد سرو می شود، اما اگر آن را داخل نان گذاشته و در فویل پیچیده و در فر تنوری کنید، تجربه ای بی نظیر خواهید داشت.

مواد لازم میموساى تخم مرغ برای4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

تخم مرغ درشت

8 عدد

100 گرم / 147 کالری

سس مایونز

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 691 کالری

سس خردل

یک قاشق چای خوری

100 گرم / 182 کالری

آبلیمو

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 5 کالری

نمک و فلفل سیاه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

روش تهیه میموساى تخم مرغ :

*. به نقل از آکابانو : تخم مرغ ها را 30 دقیقه زودتر از یخچال درآورید تا به دمای محیط برسد. آنها را در یک قابلمه گذاشته و تا 2 سانتی متر رویشان آب بریزید. آب را روی شعله متوسط به جوش آورید. پس از 4 دقیقه در آن را بسته و از روی شعله بردارید، پس از 10 دقیقه تخم مرغ ها را از آب خارج کرده و پوست آنها را بکنید.

*. تخم مرغ ها را از وسط نصف کرده و زرده آنها را در یک کاسه بریزید. با چنگال زرده ها را له کنید، سس ها و آبلیمو را اضافه کرده و مخلوط کنید. نمک و فلفل آن را اندازه کنید.مایه زرده را در قیف ریخته و داخل سفیده ها را با آن پر کنید. این غذا را با نان سیاه، سالاد کاهو و سبزیجات آبپز سرو کنید.

نکات :

*. می توانید سفیده را خرد کرده و با مایه زرده روی نان قالب زده با بیسکویت شور و گوجه فرنگی سرو کنید.

*. این خوراک با خاویار فوق العاده است. اگر دست تان به خاویار رسید آن را به این روش سرو کنید.

*. از کره نرم شده هم در مایه زرده می توانید استفاده کنید.

خواص خردل :

*. خواص طبی و گیاهی خردل : خردل که نوع سفید و سیاه دارد، نوع سیاه آن بیشتر بکار میرود، در دانه های این گیاه یاخته هایی است که در بعضی از آنها جسمی بنام میرنات د پتاس یافت میشود که از گروه گلوکزیدهاست و در بعضی از یاخته های دیگر دیاستازهای محلول بنام میروزین است . معمولاً این دیاستاز در دانه های سالم نمی تواند بر روی گلوکزید اثر کند ولی اگر دانه های خردل را نرم بسایند که پوسته های یاخته ها پاره شود و گردی بسیار نرم ساخته شود.

منبع : برترین ها

گرداوری : آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام